Archiwum: akcesoria

akcesoria

Najlepsza biżuteria na Walentynki

14 luty to doskonała okazja do tego, żeby ubrać dodatki, na które z pewnością nie mielibyśmy odwagi zdecydować się w każdy inny dzień roku. Masowe święto, kojarzone przede wszystkim z czerwonym kolorem i serduszkami sprawia, że można się odważyć na więcej oraz potraktować nasz image z przymrużeniem oka. Z roku na rok, można zaobserwować coraz odważniejszą modę na wymyślne ozdoby i stroje walentynkowe.

Biżuteria wykonywana ręcznie

Biżuteria wykorzystywana jest od najdawniejszych czasów. Akcesoria takie najczęściej łączone są z kobietami, lecz nie tylko kobiety ich używają. Biżuteria służy dopełnieniu urody, jest również uzupełnieniem odzieży. W plemionach pierwotnych charakter posiadanych ozdób bywa także znakiem posiadanej władzy. Najbardziej kosztowne są elementy biżuterii z drogocennych kruszców takich jak złoto lub srebro.

H&M – ubrania dla wszystkich

Mało kto orientuje się, że ubrania H&M są w sprzedaży już od niemalże 7 dekad. Co prawda w naszym kraju pierwszy butik tego skandynawskiego przedsiębiorstwa postawiono dopiero dekadę temu, lecz reszta globu zdążyła się już przyzwyczaić do firmy. Pierwszy punkt handlowy H&M powstał zaledwie dwa lata po zakończeniu II WŚ. Na początku firma zwała się Hennes, co w języku jej założyciela, Szweda Perssona, oznaczało „dla niej”. Nazwa podpowiada, że wówczas w punktach sprzedawano tylko produkty kobiet.