Archiwum: aktywność fizyczna

aktywność fizyczna

Menu dla dietetyków

Niskocholesterolowa, niskobiałkowa, bogato resztkowa… – rodzaje diet można wymieniać bez końca. Co wybrać? Konsultacja dietetyczna to spotkanie z dietetykiem, który dobierze odpowiednią dietę do indywidualnych potrzeb. Tylko tak można działać skutecznie i cieszyć z satysfakcjonujących efektów. Zrzucić zbędne kilogramy – to podstawowy cel, który przyświeca większości osób decydujących się na dietę.

W naszym kraju nieustannie wzrasta popularność kulturystyki

Obecnie zderzają się dwie odmienne tendencje. Z jednej strony alarmująco wzrasta ilość osób bardzo otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach także życiu. Jednocześnie, panuje dzisiaj moda na aktywność fizyczną – sporo osób stara się ćwiczyć oraz stosownie odżywiać. Naturalnie, drugi trend jest jak najbardziej wskazany, w szczególności aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się wielkim obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej powszechnych dyscyplin sportowych jest bieganie.

Jak skutecznie walczyć z nadmiarem kilogramów?

Nadbagaż kilogramów to stan, z którym walczy masa osób. Na nieszczęście nie ma skutecznych sposobów na natychmiastowe pozbycie się problemu. Konieczne jest między innymi znalezienie w sobie ogromu samozaparcia oraz energii do codziennych ćwiczeń. Same ćwiczenia fizyczne to nie koniec, ponieważ niezbędne jest też wprowadzenie zmian w swojej diecie, dzięki czemu efekty naszych starań będą jeszcze bardziej zauważalne. Od czego powinniśmy zacząć?

Jak unikać problemów z kręgosłupem?

Całe mnóstwo lekarzy zwraca uwagę na to, jak powszechnym problemem stały się obecnie najróżniejsze nieprawidłowości związane z kręgosłupem. Niestety, jest to zupełnie oczywiste – prawdopodobnie najistotniejszą przyczyną czegoś takiego jest fakt, że współczesna technologia coraz bardziej wymusza na nas pozbawiony jakiegokolwiek ruchu tryb życia. Dosłownie każdy z nas powinien nieco bardziej zainteresować się takimi tematami, ponieważ sporo takich problemów potrafi naprawdę skutecznie utrudniać nam życie codzienne, a w wielu przypadkach również i prowadzić do poważnych konsekwencji.