Archiwum: badania

badania

Moda na e-papierosy

Od pewnego czasu w naszym kraju sytuacja palaczy jest coraz gorsza. Powstają kolejne obostrzenia. Coraz to nowsze badania punktują dewastujący wpływ substancji smolistych na żywotność człowieka. Nie ma co ukrywać, skończenie z nałogiem jest niezwykle ciężkie i nie wszyscy mogą sobie z tym poradzić. Odpowiedzią na te ciężkie problemy są elektroniczne papierosy.

Suplementy diety – mocniejsza pomoc dla ciała

Jeśli chcemy zachować zdrowie i świetne samopoczucie na całe życie, dobrze jest pomyśleć, czy dostarczamy sobie wszelkich potrzebnych składników. Właściwa dieta, bogata w białko, złożone węglowodany, świeże owoce i warzywa to podstawa. Druga sprawa to ruch. Każdy wysiłek fizyczny sprawi, że będziemy lepiej się czuć i dłużej zachowamy sprawność. Nikt nie każe nam od razu biegać maratonów, czy zdobywać ośmiotysięczników, spacery i wycieczki rowerowe zdecydowanie wystarczą. Należy także dbać o siebie. Używanie dobrych preparatów pielęgnacyjnych pozwoli nam utrzymać urodę. Nasza skóra stanie się gładsza i zdecydowanie później pojawią się oznaki starzenia.

Co robić, aby być o wiele radośniejszym człowiekiem?

Czy ludzie są w dzisiejszych czasach szczęśliwi? No cóż ogólnie tak – tak przynajmniej pokazują oficjalne statystyki, badania. Naturalnie są nacje, gdzie poziom szczęścia jest dużo powyżej średniej, ale są również narody wielkich smutasów. Choć kiedy człowiek wygląda jak smutny, nie we wszystkich przypadkach jest nieszczęśliwy! Jak jest z naszym narodem? Wbrew pogłoskom Polacy nie są takim narodem, który jest pozbawiony szczęścia. Chodzi oczywiście o masę. Bo wiadomo, że z jednostkami jest różnie. Co w takim razie można polecić tym osobom, które chcą nareszcie wydostać się z wielkiego dołka psychicznego? Warto na pewno odwiedzić gabinet psychoterapii kraków, chociaż akurat o tym nieco później.

Dbaj o kondycję cały rok

Jeśli dużo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i jak jemy. Bardzo ważne jest to, by dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z wymienionych składników jest nam niezbędny, więc każda dieta eliminująca lub mocno ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie może być zdrowa.