Archiwum: basen

basen

Sposoby na depresję

Znanych jest dużo sposobów na chandrę, która nierozerwalnie łączy się z niższymi temperaturami na zewnątrz. Jesień oraz zima nie muszą być powodem naszego niedobrego nastroju, jednak depresja jesienna pojawia się niesamowicie często. Jak jej zapobiec? Możliwości jest dużo, lecz najważniejsze jest znalezienie swojego własnego sposobu. Warto zawczasu opracować swoją technikę radzenia sobie w trudniejszych momentach, by cieszyć się i tryskać humorem przez cały czas.

Czas urlopów i letniego wypoczynku zbliża się szybkimi krokami. Cieszy wszystkich, mężczyzn, kobiety i dzieci. Jednak nikt bardziej niżkobieca część nie przygotowuje się na pierwsze wyjścia na plażę. I czuje niepokój

Kobiety już pod koniec zimy zaczynają o tym rozmyślać i podejmować pierwsze kroki, aby potem móc z pychą i bez skrępowania wyjść na plaże. Taka jest dziewczęca psychika i nie ma przyczyn do tego, aby z nią zmagać się. Od zawsze przecież zwracają uwagę na niedoskonałości osobistej sylwetki, ale w dążeniu do perfekcjonizmu mają swoich sojuszników.

Sposoby na kłopoty z kręgosłupem

Schorzenia związane z kręgosłupem? W sumie są dzisiaj tak jakby mega plagą! Pewnie głównie z takiej przyczyny, że nawet niesamowite krzesło, a może raczej fotel, nie spowoduje, iż taki człowiek, który w zupełności nie umie dbać o swój kręgosłup, na swoje nieszczęście po niedługim odstępie czasu zauważymy, że ciągle „nawala mu” kręgosłup. W żadnym razie nie możemy niejako deprecjonować jego wielkiego znaczenia, ponieważ chociaż nie doceniamy owej części ciała, bez cienia wątpliwości jest potrzebna do dobrego życia!

Gdy nasza pociecha wkracza w dorosłość

Opiekunowie małej córeczki, najczęściej mamusia, dzisiaj czy jutro stają w obliczu zdania wypowiedzianego przez małą damę „mamusiu, tato, ja już chce być dorosła”. Zwykle taka deklaracja jest wygłaszana przez 8 czy 9 latkę. Opiekunowie w takim wypadku stają przed kwestią co uczynić, żeby ich Karolinka poczuła się troszkę dorosła. Z pewnością mamę w takiej chwili z jednej strony ogarnia niemałe wzruszenie, a z drugiej strony nieco bawią tak zdecydowane słowa u tak małej dziewczynki. Na pewno jednym ze sposobów w zasobie rodzica jest zlecenie córce jakiejś odpowiedzialnej roli w domu, którą dotąd wykonywał ktoś z dorosłych.