Archiwum: basen

basen

Sposoby na kłopoty z kręgosłupem

Choroby mające związek z kręgosłupem? W sumie są w dzisiejszych czasach tak jakby prawdziwą plagą! Zapewne głównie z takiej przyczyny, że nawet niezwykłe krzesło, a może raczej fotel, nie sprawi, iż ten człowiek, który w zupełności nie umie dbać o swój kręgosłup, na swoje nieszczęście po niedługim okresie czasu dostrzeżemy, że ciągle „nawala mu” właśnie kręgosłup. W żadnym przypadku nie możemy tak jakby deprecjonować jego bardzo dużego znaczenia, bo chociaż nie doceniamy tej części ciała, bez wątpienia jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania!

Gdy nasza pociecha wkracza w dorosłość

Rodzice małej córeczki, najczęściej mamusia, prędzej czy później stają w obliczu zdania wypowiedzianego przez młodą damę „mamo, tatusiu, ja już chce być dorosła”. Zazwyczaj taka deklaracja jest wygłaszana przez ośmio czy dziewięciolatkę. Rodzice w w/w sytuacji stają przed kwestią jak sprawić, aby ich Krysia poczuła się troszeczkę dorosła. Pewnie mamusię w tym momencie z jednej strony ogarnia niemałe wzruszenie, a jednocześnie nieco śmieszą tak kategoryczne słowa u tak niedużej dziewczynki. Na pewno jednym ze sposobów w zasobie rodzica jest zlecenie córeczce jakiejś odpowiedzialnej roli w mieszkaniu, którą dotąd wykonywał ktoś dorosły.

Siła uzdrawiających właściwości, jednocześnie dla kondycji psychicznej jak i fizycznej. Ośrodki SPA w naszym kraju

Są chwile, gdy niejeden z nas pragnie oderwać się od codziennych obowiązków i poddać się chwili relaksu. Nie raz brakuje nam energii lub po prostu chcemy poczuć się lepiej we własnym ciele. Niektórzy wolą spędzać czas aktywnie, inni natomiast decydują się na spokój i komfort. Jedno nie musi eliminować drugiego!

Sposoby na depresję

Popularnych jest niemało sposobów na chandrę, która nierozerwalnie łączy się z niższymi temperaturami na dworze. Jesień i zima nie muszą być powodem naszego obniżonego nastroju, ale depresja jesienna pojawia się bardzo często. Jak jej zapobiegać? Szans jest dużo, lecz najważniejsze jest wyszukanie swojego własnego sposobu. Warto zawczasu opracować swoją technikę radzenia sobie w słabszych momentach, by cieszyć się oraz tryskać humorem przez okrągły rok.