Archiwum: bieganie

bieganie

Wciąż należy się wpierw przyszykować

Nie można tylko biegać, albo podnosić ciężarów, albo ćwiczyć na przeróżnych sprzętach na siłowni oraz przyjmować, że to wystarczy do uzyskania wyśnionej sylwetki. Bardzo istotne jest tu to, by się do tego wszystkiego właściwie przygotować. Nie możemy rozpocząć treningu bez zrobienia odpowiedniej rozgrzewki, ale też oraz nie możemy tu zapominać o wykorzystaniu właściwych witamin, które pomogą nam w pozyskaniu odpowiedniej sylwetki ciała, takiej o jakiej ciągle marzyliśmy.

Chory w domu – parę rad, jak ułatwić życie jemu i osobom opiekującym się nim.

Kiedyś były o wiele mniejsze możliwości, kiedy chodzi o przebywanie poważnie chorej osoby w warunkach domowych. Obecnie oddziały szpitalne nie mają możliwości, żeby za długo trzymać chorego. Na szczęście również rodzina opiekująca się pacjentem w domu ma do wykorzystania coraz większe możliwości otrzymania wsparcia.

Po co warto odwiedzić sklep sportowy?

Wszyscy chórem powtarzają, że sport to samo zdrowie – nie ma w tym ani krzty przesady, póki oczywiście zabierasz się za to z rozmysłem i spokojem. Przede wszystkim, nim odwiedzisz sklep sportowy i kupisz sobie wymarzony sprzęt, dobrze jest sprawdzić, czy ta upragniona dyscyplina będzie tą, co sprawi tyle przyjemności, ile się spodziewasz… i tutaj też należy wykazać się chociaż odrobiną cierpliwości, bo terenowa jazda rowerem, deskorolki, także bieganie – wszystko to jest wyzwaniem dla organizmu i o ile po pierwszym dniu rausz endorfinowy wprowadza w euforię, drugiego dnia należy przeczekać zakwasy, odciążyć nieprzyzwyczajone do wysiłku stawy i dać sobie nieco odpoczynku.

Czy wiemy jak przeżyć czas wolny?

Czy zaznaczymy jak odpowiednio wykorzystywać czas wolny? Należy zaznaczyć, że właściwy wypoczynek ma szansę posiadać wpływ na calutkie nasze samopoczucie, dlatego należy się zastanowić jak powinniśmy spędzać wolny czas. Niektórzy chcą się wylegiwać z książką, kolejni wolą ten czas spędzić bardziej aktywnie, co przekłada się też na ich fizyczną wytrzymałość. Lecz czy zaznaczymy jak musi przedstawiać się taka aktywność?