Archiwum: ból

ból

Często występujące problemy z zębami

Na pierwszy ząbek własnego dziecka rodzice oczekują z niecierpliwością. A gdy się już zjawi, jest to zawsze duże święto. Następnym istotnym momentem w życiu dziecka jest pojawianie się zębów na stałe. I chociaż wciąż się o tym prawi, robi się wielkie kampanie społeczne na ten temat, to jeszcze dużo dzieci w Polsce ma duże problemy z uzębieniem.

Łóżka rehabilitacyjne i kule łokciowe to niejednokrotnie sprzęty, które pomagają schorowanym i starszym powrócić szybciej do formy

Osoby po poważnych wypadkach i urazach częstokroć zostają przykuci do łóżka, czasowo lub na stałe. Często też spotyka to osoby starsze i bardzo chore. Perspektywa ta jest oczywiście niemiła. Konieczność rehabilitacji i zakupienia specjalistycznego sprzętu to czasem jedyna opcja pomocy w takich przypadkach.

O jakich rzeczach należy wiedzieć wybierając odpowiednią dla siebie dyscyplinę sportu? Jakiej osoby się poradzić w tej kwestii? Co brać pod uwagę?

Sport jest czymś dobrym w każdym wieku. Natomiast dobrze jest mieć świadomość tego, że każdy sport jest związany z obciążeniami ciała. Jedna aktywność bardzo odbija się na naszych stawach, inna natomiast na kręgosłupie, z tego powodu dobrze jest wybierać mądrze sport, jaki mamy zamiar uprawiać często. O jakich rzeczach pamiętać? Do kogo się zwrócić po poradę?

Korzystny wpływ soli bocheńskiej na organizm i dobre samopoczucie

Dawnymi czasy sól była cenna jak złoto. Kopalnie soli w średniowiecznej Polsce najczęściej posiadali najzamożniejsi panowie lub sam król. Współcześnie sól kuchenna stała się powszechna. Bardziej warte stały się sole lecznicze, chętnie używane w ośrodkach odnowy biologicznej i w domowym użytku.

Jakim sposobem odpowiednio zadbać się o zęby?

Chyba nie ma drugiego takiego lekarza, którego tak bardzo się obawiamy. Wizyta u dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najśmieszniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą głównie dojrzali ludzie. Czy to jednak dostateczny powód, aby nie chodzić do stomatologa wcale? Ostatnie dane są wstrząsające. Mnóstwo Polaków ma problemy ze swoimi zębami. Najstraszniejsze jest jednakże to, że również nasze dzieci cierpią na próchnicę.