Archiwum: chirurg

chirurg

Trudny zabieg, ale z dobrym rokowaniem na przyszłość. Uszkodzone więzadło krzyżowe można wyleczyć

Zerwanie więzadeł krzyżowych stawu kolanowego – przedniego lub tylnego – to sprawa najdorodniejszych i najważniejszych więzadeł, które umieszczone są w kolanie. To właśnie pewnie dzięki nim kolano może znosić znaczące obciążenia, dlatego ich podniszczenie może doprowadzić do znaczącej dysfunkcji kolana. Jakie są przyczyny i objawy zerwania więzadeł krzyżowych? Na czym może się opierać leczenie?

Znaczenie, które ma dziś artroskopia

Podczas uszkodzenia kolana nie ma żartów. Dobrze postawić wówczas na profesjonalną pomoc specjalistów, którzy z wieloma przypadkami mieli już styczność. Mogą oni już po kilku początkowych konsultacjach wskazać, jakiego rodzaju kroki trzeba w dalszej kolejności podjąć. Porady ekspertów w tym zakresie są znaczące w kwestii takiej, czy jest szansa na uniknięcie operacji. Nieinwazyjne oraz nieodczuwalne zabiegi stają się obecnie codziennością, więc warto przyjrzeć się im bliżej.

Konieczna w każdym szpitalu i przychodni – jaki sprzęt powinien tam być? Dowiedz się w tym obszarze więcej

Każdy człowiek ma pewien wzrost i pewną wagę. Często zaczynamy się zamartwiać, że jakiś człowiek jest za wysoki i za szczupły, a czasem zdarza się na odwrót. Każdy z nas stara się utrzymać w miarę sensowną wagę, do swojego wzrostu. Wychodzi nam to raz lepiej raz gorzej. Wagi w naszych domach pozwalają nam sprawdzać spadek i zwiększenie się wagi. Ale najlepsza jest waga medyczna. Taką możemy spotkać w przychodni lekarskiej i w szpitalu. Lekarze i pielęgniarki z nich korzystają, by mieć świadomość jak konkretnie ilość kilogramów pacjenta ma się do jego wysokości. Jest paru producentów takich wag. Szpitale stawiają na tych producentów, którzy im najbardziej odpowiadają.