Archiwum: Ciąża

Ciąża

Badania prenatalne

Nie od teraz wiadomo, że każda ciąża powinna przebiegać pod profesjonalnym okiem lekarza. Aktualne możliwości są nieograniczone i zdecydowanie warto postawić na cenionego i niezwykle doświadczonego specjalistę. Wybór dostępnych teraz możliwości jest niezwykle szeroki. Nieinwazyjne testy w ciąży to przede wszystkim badania prenatalne, jakie mogą być tak proste, jak i złożone. Badania płodu przeprowadzone w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego mogą się okazać niesamowicie pomocne.

Problemy ze słuchem

Obecnie sporo mówi się o różnorodnych wadach i schorzeniach słuchu. W pewnym sensie są one problemem występującym częściej niż kiedyś, z rozmaitych powodów. Co najwazniejsze, w obecnej rzeczywistości ludzie mają do czynienia ze znacznie większym stężeniem hałasu niż dawniej. Bierze się to z większego poziomu ruchu drogowego i powietrznego, jak również działania innych urządzeń produkujących hałas.

W jakiej sytuacji należy zrobić usg?

Wiele przyszłych mam zadaje sobie zapytanie: czy zbyt intensywne robienie USG może być szkodliwe dla dziecka. kwestia nie jest taka oczywista, bo jak uzasadniają niektórzy sprawa nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, że podczas badania są obecne fale ultradźwiękowe o niekonkretnym, raz wyższym, raz mniejszym natężeniu, a wszystko to zależne jest od rodzaju tego typu pomiaru. Jednak trzeba już na początku uspokoić, iż USG nie jest szkodliwe dla zdrowia dziecka. Oto dowód.

W wypadku, kiedy ciąża jest twoim marzeniem, ale się nie udaje, musisz wyszukać odpowiedniego specjalistę od leczenia niepłodności

Sporo osób uważa, że rodzina staje się pełna jedynie w przypadku, kiedy ma dzieci. Maluchy bywają jej uzupełnieniem i dają wiele radości. Jednakże nie w każdym wypadku udaje się szczęśliwie zajść w ciążę oraz urodzić malucha. Z każdym rokiem zwiększa się liczba par, które borykają się z problemem niepłodności. Pomyślnie powstaje coraz więcej gabinetów specjalizujących się w leczeniu niepłodności zatem można skorzystać z ich wsparcia.