Archiwum: ciśnienie

ciśnienie

Przyrządy do masażu i inne akcesoria

Dyskutujemy za każdym razem, gdy idziemy do lekarza, dlaczego usługi medyczne są tak drogie. Kiedy decydujemy się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego musimy liczyć się z kosztem w okolicach dwóch tysięcy złotych. Mniej więcej na takim pułapie kształtują się całoroczne opłaty za usługi medyczne w niepubliczne| przychodni. Z pewnością jakiś procent z wpłaconych pieniędzy przeznaczana jest na kupno sprzętu medycznego, jak np. lusterka laryngologiczne, który jest po prostu kosztowny, a absolutnie niezbędny do funkcjonowania gabinetów.

Znajdź dobrego lekarza

W świadomości czujemy wielki lęk przed chorobami nowotworowymi, zaś w ujęciu statystycznym o wiele bardziej grożą nam choroby układu krążenia. To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju, a także przyczyną niedyspozycji ludzi starszych. Nie można ich ignorować! Niestety, zbyt często lekceważymy pierwsze objawy chorobowe, a przecież skutki naszej niefrasobliwości mogą być bardzo smutne.

Odchudzanie – wydaje się takie proste

kiedy temperatura rośnie to znak, iż pora wyrzucić kilka nieprzydatnych partii odzieży. Do szafy pakujemy kurtki, swetry, chowamy buty na zimę, a czapkę zimową zamieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednak „przybyło” nas trochę, tak, zasiedzenie w długotrwałe zimowe wieczory i zajadanie się, zero ruchu – to niuanse, które wpływają na nowe, bezużyteczne kilogramy. następnie zbliża się wiosenno-letni okres, a wielu z nas wstydzi się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

Deska ortopedyczna, butle tlenowe i ciśnieniomierz nadgarstkowy jako niezbędne akcesoria ratunkowe

Narzędzia ratunkowe – deska ortopedyczna, butle tlenowe i ciśnieniomierz nadgarstkowy. Ruszając w dalekie, wysokogórskie podróże nie wolno zapominać o sprzęcie takim, jakim są butle tlenowe. W krytycznych chwilach, kiedy warunki zewnętrzne i wysokościowe w żadnym wypadku nie sprzyjają wdychaniu tlenu, butle tlenowe umożliwią swobodne oddychanie.