Archiwum: ciśnienie

ciśnienie

Odchudzanie – wydaje się takie proste

Gdy temperatura rośnie to prognoza, że pora porzucić kilka zbędnych partii odzieży. Do komody chowamy kurtki, swetry, chowamy obuwie na zimę, a czapkę zimową zamieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednak „przybyło” nas trochę, tak, zasiedzenie w długotrwałe zimowe wieczory i zajadanie się, brak ruchu – to drobiazgi, które wpływają na nowe, zbędne kilogramy. A później przychodzi wiosenno-letni sezon, a wielu z nas krępuje się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

Przyrządy do masażu i inne akcesoria

Dyskutujemy za każdym razem, gdy idziemy do lekarza, dlaczego usługi medyczne są tak drogie. Kiedy decydujemy się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego musimy liczyć się z kosztem w okolicach dwóch tysięcy złotych. Mniej więcej na takim pułapie kształtują się całoroczne opłaty za usługi medyczne w niepubliczne| przychodni. Z pewnością jakiś procent z wpłaconych pieniędzy przeznaczana jest na kupno sprzętu medycznego, jak np. lusterka laryngologiczne, który jest po prostu kosztowny, a absolutnie niezbędny do funkcjonowania gabinetów.

Znajdź dobrego lekarza

W świadomości czujemy wielki lęk przed chorobami nowotworowymi, zaś w ujęciu statystycznym o wiele bardziej grożą nam choroby układu krążenia. To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju, a także przyczyną niedyspozycji ludzi starszych. Nie można ich ignorować! Niestety, zbyt często lekceważymy pierwsze objawy chorobowe, a przecież skutki naszej niefrasobliwości mogą być bardzo smutne.

Deska ortopedyczna, butle tlenowe i ciśnieniomierz nadgarstkowy jako niezbędne akcesoria ratunkowe

Narzędzia ratunkowe – deska ortopedyczna, butle tlenowe i ciśnieniomierz nadgarstkowy. Ruszając w dalekie, wysokogórskie podróże nie wolno zapominać o sprzęcie takim, jakim są butle tlenowe. W krytycznych chwilach, kiedy warunki zewnętrzne i wysokościowe w żadnym wypadku nie sprzyjają wdychaniu tlenu, butle tlenowe umożliwią swobodne oddychanie.