Archiwum: ciśnienie

ciśnienie

Odchudzanie – wydaje się takie proste

Gdy temperatura rośnie to oznaka, iż pora zrzucić parę zbędnych partii odzieży. Do komody chowamy kurtki, swetry, odkładamy buty na zimę, a czapkę zimową wymieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednakowoż „przybyło” nas ciut, tak, siedzenie w długie zimowe wieczory i objadanie się, brak ruchu – to drobiazgi, które wpływają na nowe, bezużyteczne kilogramy. A później przybywa wiosenno-letni okres, a wielu z nas wstydzi się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

Znajdź dobrego lekarza

W świadomości ogarnia nas duży strach przed chorobami nowotworowymi, a tymczasem badania statystyczne pokazują, że o wiele bardziej grożą nam choroby układu krążenia. To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju, oraz powodem niepełnosprawności ludzi starszych. Nie można ich ignorować! Co więcej, zbyt często lekceważymy pierwsze objawy chorobowe, a przecież skutki naszej nierozwagi mogą być bardzo smutne.

Przyrządy do masażu i inne akcesoria

Dyskutujemy za każdym razem, gdy idziemy do lekarza, dlaczego usługi medyczne są tak drogie. Kiedy decydujemy się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego musimy liczyć się z kosztem w okolicach dwóch tysięcy złotych. Mniej więcej na takim pułapie kształtują się całoroczne opłaty za usługi medyczne w niepubliczne| przychodni. Z pewnością jakiś procent z wpłaconych pieniędzy przeznaczana jest na kupno sprzętu medycznego, jak np. lusterka laryngologiczne, który jest po prostu kosztowny, a absolutnie niezbędny do funkcjonowania gabinetów.

Deska ortopedyczna, butle tlenowe i ciśnieniomierz nadgarstkowy jako niezbędne akcesoria ratunkowe

Narzędzia ratunkowe – deska ortopedyczna, butle tlenowe i ciśnieniomierz nadgarstkowy. Ruszając w dalekie, wysokogórskie podróże nie wolno zapominać o sprzęcie takim, jakim są butle tlenowe. W krytycznych chwilach, kiedy warunki zewnętrzne i wysokościowe w żadnym wypadku nie sprzyjają wdychaniu tlenu, butle tlenowe umożliwią swobodne oddychanie.