Archiwum: depresja

depresja

efektywne zapobieganie depresji jesiennej

Kiedy dopada nas jesienna depresja, najchętniej siadamy przed telewizorem, omotani pledem i pocieszamy się tabliczką czekolady. Kiedy na dworze robi się zimniej, nie chce się nam wychodzić z mieszkania, na szczęście są wypróbowane sposoby na poprawę sobie marnego nastroju. Nie czekajmy kiedy właśnie nas ogarnie depresja jesienna, postarajmy się ją hamować. Wiele zależy od nas samych. W wolnej chwili poczytajmy czasopismo o podróżach, oglądajmy zdjęcia egzotycznych wybrzeży, to z pewnością poprawi nam stan ducha i odpędzi jesienną depresję.

Stop depresji!

Depresja sprawia, że spada radość życia, przyszłość nas przeraża, a przeszłość jawi się jako pasmo porażek. Stanowi temu, towarzyszy niechęć do świata, rozpacz i bojaźń. Coś, co jedni z nas odczuwają jak otarcie naskórka, dla cierpiących na tę chorobę jest krwawą raną.

Jak pokochać samego siebie?

Lekarzowi możesz zaufać
Niekiedy choć odbierani jesteśmy jako ludzie sukcesu i rosnące bezrobocie wcale nas nie dotyka, nie mamy poczucia satysfakcji i najzwyklejszej radości z naszego życia. Czasami powody tego tkwią w naszej przeszłości, w stosunkach rodzinnych lub małżeńskich. sami nie zauważamy, kiedy przestajemy panować nad naszym życiem. Problemy ze snem, ciągłe przemęczenie, nadmiar kawy i papierosów, niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, kłótnie z partnerem, niekontrolowane napady złości, apodyktyczność wobec dzieci, niskie poczucie własnej wartości – te symptomy powinny zwrócić naszą uwagę.

Jak efektywnie dbać o zdrowie, aby radować się nim przez długie lata?

zdrowie na talerzu
Dla wielu ludzi zdrowie jest najwyższą wartością. W czasie świąt ludzie często życzą sobie nawzajem właśnie zdrowia, ponieważ mają świadomość jego znaczenia. Jego ubytek może uczynić, że życie straci znaczenie, a środki płatnicze nie będą już ważne. Co więc trzeba robić, aby przez długie lata cieszyć się porządnym stanem zdrowia. Oto kilka sprawdzonych porad, które naświetlą problem zapobiegania chorobom. Efektywniej jest przecież przeciwdziałać chorobom, niż je kurować.