Archiwum: dieta

dieta

Szampon bez bez substancji wysuszających? Nie ma sprawy! Rynek kosmetyków azjatyckich stoi otworem!

Od paru miesięcy na polskim rynku zauważalny jest nowy trend. Dziewczyny nabywają azjatyckie kosmetyki. Skąd to się wzięło? Oczywiście z Azji. Jak powszechnie wiemy Azjaci nie posiadają zaawansowanych kłopotów skórnych, co głównie wynika z ich diety. Niemniej jednak produkty, których stosują umożliwiają im na utrzymanie idealnej skóry przez długie lata.

Otyłość plagą współczesnych czasów – z jakiego powodu koniecznie trzeba dziś walczyć z tym zjawiskiem?

Otyłość i nadwaga to współcześnie dość poważny problem, który dotyka przede wszystkim społeczeństw rozwiniętych. Niestety, nadmiar tkanki tłuszczowej jest negatywnie odbierany nie tylko ze względu na rozpowszechniony kult szczupłej oraz wysportowanej sylwetki. Z nadprogramowymi kilogramami idą w parze liczne choroby, jak cukrzyca, kłopoty ze stawami lub ryzyko zawału serca.

Uwaga na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na to aż 80 procent Europejczyków, to wiedza o tym, iż jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, ponieważ przypadłość ta jest niezbyt przyjemna a do tego utrudniająca nasze funkcjonowanie. Powoduje podatność na infekcje, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i jak powinno się z nim walczyć.