Archiwum: jogging

jogging

Nordic walking i ruch na świeżym powietrzu

W epoce, gdy przychodzi nam niekiedy z przymusu tkwić naprawdę niewiarygodnie wiele czasu w bezruchu, przy pracy biurowej, nad papierami, przed komputerem, robi się coraz bardziej cenna każda postać ruchu, którą możemy wykonywać. Mało prozdrowotna, choć wciąż cenna okazuje się dawka aktywności, której wymaga chociażby uporządkowanie lokum. Ale jeśli idzie o walory zdrowotne, dużo bardziej mądrze oddać się innym rodzajom aktywności – prace porządkowe i czyszczenie obciążają krzyż, stawy i w inny sposób boleśnie nadwerężają i tak przemęczone fragmenty naszego ciała.

Po co warto odwiedzić sklep sportowy?

Wszyscy chórem powtarzają, że sport to samo zdrowie – nie ma w tym ani krzty przesady, póki oczywiście zabierasz się za to z rozmysłem i spokojem. Przede wszystkim, nim odwiedzisz sklep sportowy i kupisz sobie wymarzony sprzęt, dobrze jest sprawdzić, czy ta upragniona dyscyplina będzie tą, co sprawi tyle przyjemności, ile się spodziewasz… i tutaj też należy wykazać się chociaż odrobiną cierpliwości, bo terenowa jazda rowerem, deskorolki, także bieganie – wszystko to jest wyzwaniem dla organizmu i o ile po pierwszym dniu rausz endorfinowy wprowadza w euforię, drugiego dnia należy przeczekać zakwasy, odciążyć nieprzyzwyczajone do wysiłku stawy i dać sobie nieco odpoczynku.

You want to star to jogging? Buy a pair of sneakers!

In the time of spring, far more people become active in physical way. We are getting gym cards, starting to practice Yoga, and driving a bike. All those actions, especially those on the fresh air, are very great for our condition and well state of mind. And one of the most fashionable activity since last several years, is jogging. It’s very clever method to be in shape and have a nice silhouette. But if you want to begin this exercise, you have to get some proper pair of sport shoes.