Coś dla zdrowia

Na siłownię marsz

Mimo że parę tygodni temu minęły Święta Bożego Narodzenia i za oknem śniegi, należy już pochylić się nad letnią prezencją. Do okresu wakacyjnego jeszcze kilkadziesiąt tygodni, a zatem akurat tyle, żeby zapisać się na aerobic lub siłownię i zmienić nawyki żywnościowe. Parę tygodni przed latem siłownie są zatłoczone tzw. „sezonowcami”, którzy próbują zmienić swój wygląd w niewielkim czasie.To stracone nadzieje, gdyż poprawianie sylwetki wymaga dużej liczby dni wytężonej pracy oraz mnóstwa wyrzeczeń.

Siła uzdrawiających właściwości, jednocześnie dla kondycji psychicznej jak i fizycznej. Ośrodki SPA w naszym kraju

Są chwile, gdy niejeden z nas pragnie oderwać się od codziennych obowiązków i poddać się chwili relaksu. Nie raz brakuje nam energii lub po prostu chcemy poczuć się lepiej we własnym ciele. Niektórzy wolą spędzać czas aktywnie, inni natomiast decydują się na spokój i komfort. Jedno nie musi eliminować drugiego!

Zadbaj o siebie w czasie wakacyjnego wyjazdu

Wakacje to dla wielu z nas doskonała okazja, aby nareszcie zatroszczyć się o swoje zdrowie, także psychiczne. Najczęściej, w ciągu całego roku jesteśmy zaganiani i nie mamy po prostu czasu, aby w odpowiedni sposób zająć się sobą. W dodatku, jesteśmy ciągle narażeni na stresujące sytuacje, które źle odbijają się na naszym zdrowiu. Nasz codzienny jadłospis również nie zachwyca. Dostarczamy naszym komórkom za mało niezbędnych substancji odżywczych, przez co czujemy się przemęczeni. Również dlatego łatwiej zapadamy na przeróżne choroby.

Chory w domu – parę rad, jak ułatwić życie jemu i osobom opiekującym się nim.

Kiedyś były o wiele mniejsze możliwości, jeśli idzie o przebywanie obłożnie chorej osoby w warunkach domowych. Teraz oddziały szpitalne nie mają warunków, żeby za długo trzymać chorego. Dobrze, że również rodzina opiekująca się nim w domu ma do wykorzystania coraz większe możliwości uzyskania wsparcia.