Archiwum: naskórek

naskórek

O jakich rzeczach pamiętać przy pielęgnacji skóry? Co jest ważne, by cieszyć się jej świetnym stanem?

Skóra, aby wyglądać ładnie i zdrowo potrzebuje kilku rzeczy, o których nie można zapominać. Co robić, by móc cieszyć się jej świetnym stanem ciągle?
Skóra całego ciała potrzebuje stałego nawilżenia. Sporo czynników sprawia, że się wysusza. Są to zmienne temperatury, wiatr, słońce, klimatyzowane pomieszczenia, częste kąpiele w twardej wodzie, kosmetyki do ciała oraz sporo innych rzeczy. Na półkach sklepowych znajdziemy wiele różnego rodzaju balsamów, kremów, są masła do ciała. Jednak dobrze jest sprawdzać ich skład. Najlepiej, jeśli to możliwe stosować kosmetyki pochodzenia naturalnego. Niektóre sklepy oferują różnego rodzaju naturalne składniki, jakie po połączeniu dadzą nam na przykład taki balsam do ciała, jaki nie posiada szkodliwych, sztucznych substancji. To bardzo dobra opcja dla osób, jakim zależy na tym, aby kosmetyki, których używają były jak najzdrowsze.

Kąpiele solankowe stosowane są pomocniczo w terapii rozmaitych chorób. Jednocześnie mają jednak zbawienny wpływ na urodę i poprawę samopoczucia

Sole lecznicze kojarzone są często z ośrodkami, przypominającymi uzdrowisko lub sanatorium. Trudno się dziwić, sól lecznicza rozpuszczona w wannie z wodą wykazuje bowiem dużo właściwości terapeutycznych. Korzystnie wpływa na krążenie, reguluje ciśnienie, reguluje funkcjonowanie nerek.

W jaki sposób najskuteczniej pozbyć się trądziku i cieszyć się gładką skórą?

Dokuczliwy trądzik jest bardzo nieprzyjemnym utrapieniem. Nie tylko wpędza w kompleksy nastolatki, ale także wywołuje nieestetyczne blizny. W jaki sposób można się pozbyć tego problemu raz na zawsze? Leczenie trądziku to długi proces, ale na szczęście nie misja skazana na porażkę. Najlepiej jednakże nie eksperymentować na skórze, a natychmiast udać się na wizytę do lekarza specjalisty.

SOS skórze po wypoczynku

Wakacje się skończyły. Po upalnym lenistwie na bałtyckich plażach pozostały zapiaszczone ubrania, filmiki i pamiątki. Zebrane muszelki, pocztówki, koszulki. I opalenizna. Dużo dam uwielbia swój czekoladowy odcień ciała, który celnie dogaduje się z ciemnymi oczami. Jednak trzeba także mieć na uwadze, że słońce dla skóry wcale takie dobre nie jest, dlatego używaj kwas hialuronowy, który jest w profesjonalnych kosmetykach.