Archiwum: nerwica

nerwica

Nie tylko praca się liczy

Może się wydawać, że żyjemy w idealnych czasach. Nie przeżywamy okropności wojen. Nie głodujemy. Wiele chorób jest już dzięki Bogu do wyleczenia. Posiadamy świetne wykształcenie i pracę, która pozwala nam żyć na właściwym poziomie. Jesteśmy w stanie spełniać swoje marzenia i rozwijać hobby. Lecz jednej rzeczy nam brakuje nieustannie. Jest to czas.

Nerwica – nowa choroba cywilizacyjna

Każda epoka w dziejach ludzkości odbiła znak nie tylko w rozwoju cywilizacyjnym i postępie gospodarczym ale również wywarła olbrzymi wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną ludzkości. Epidemie i plagi związane z niskim poziomem higieny i brakiem znajomości medycyny ustąpiły miejsca nowym chorobom cywilizacyjnym takim jak nerwice, zaburzenia łaknienia czy chorobom układu odpornościowego.

Terapie psychoterapeutyczne w Małopolsce – co warto pamiętać

Współczesność pociąga ze sobą wiele wygód, lecz również pewną dozę wymagań oraz stresu. Niektóre trudności związane ze schorzeniami psychicznymi bądź nadmiarem stresu, te jak depresja, uzależnienie bądź nerwica, zyskały współcześnie rangę schorzeń cywilizacyjnych. Szczęśliwie, ogrom z owych kłopotów można przezwyciężyć , a także całkowicie wyleczyć – psychologia oraz psychiatria są obecnie o wiele bardziej zaawansowane, niż wcześniej. Nie powinno się zatajać jakichkolwiek zadań ze zdrowiem – efektywna terapia umie znacznie powiększyć działanie pacjentów.