Archiwum: nerwica

nerwica

Nie tylko praca się liczy

Może się zdawać, że urodziliśmy się w idealnych czasach. Nie przeżywamy okrucieństwa wojen. Nie cierpimy na głód. Większość chorób jest już dzięki Bogu do wyleczenia. Zdobywamy odpowiednie wykształcenie oraz pracę, która pozwala nam egzystować na godziwym poziomie. Możemy spełniać najskrytsze pragnienia i rozwijać hobby. Jednak jednej rzeczy nam brakuje nieustannie. Jest to czas.

Terapie psychoterapeutyczne w Małopolsce – co warto pamiętać

Współczesność niesie ze sobą mnóstwo wygód, lecz nawet pewną dozę wymagań oraz stresu. Niektóre problemy powiązane z zaburzeniami psychicznymi lub nadmiarem stresu, owe jak depresja, uzależnienie bądź nerwica, zyskały w dzisiejszych czasach status schorzeń cywilizacyjnych. Na szczęście, ogrom z tych trudności da się przezwyciężyć oraz zupełnie zwalczyć – psychologia , jak również psychiatria są teraz o wiele wyraźniej zaawansowane, niż kiedyś. Nie należy zatajać jakichkolwiek problemów ze zdrowiem – sprawna leczenie potrafi o wiele zwiększyć funkcjonowanie pacjentów.

Nerwica – nowa choroba cywilizacyjna

Każda epoka w dziejach ludzkości odbiła znak nie tylko w rozwoju cywilizacyjnym i postępie gospodarczym ale również wywarła olbrzymi wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną ludzkości. Epidemie i plagi związane z niskim poziomem higieny i brakiem znajomości medycyny ustąpiły miejsca nowym chorobom cywilizacyjnym takim jak nerwice, zaburzenia łaknienia czy chorobom układu odpornościowego.