Galerie handlowe Małopolski

Dla Małopolanina, który pragnie zrobić spore zakupy w markowych sklepach, kraków okazuje się najtrafniejszym wyborem. Gród królów przyciąga mnogością galerii handlowych i marketów, z dobrym skutkiem zaspokajając potrzeby miejscowych i okolicznych konsumentów. To rewelacyjne miejsce na sprawunki, nieważne czy podróżujemy samochodem, pociągiem czy PKSem.

witryna sklepowa

Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf

Największa to wybudowana kilka lat temu galeria (więcej na tej stronie) Krakowska. Stoi ona w ścisłym sercu metropolii, na terenie wyburzonego dworca PKS. Wielkie powierzchnie handlowe i usługowe są złączone przejściem z stacją PKP, co jest użytecznym pomysłem dla ludzi przyjezdnych. Galeria Krakowska zawiera niemalże trzysta punktów sprzedaży, w tym sklepy najpopularniejszych firm, zaspokajając praktycznie każdą zachciankę konsumenta.

Dla dojeżdżających autem, praktyczne jest inne. Chodzi tu o galerię M1. Ulokowana nieco na uboczu, posiada bogatą liczbę butików i firm usługowych. Dobry dojazd do niej znajduje się od strony Zakopanego i Katowic.

Autentycznie nowy  sklep Big Star

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Blisko znajduje się też galeria (moja strona) Kraków Plaza. Spośród reszty wyróżnia ją mieszczenie w sobie wielkiego centrum filmowego Cinema City. Na południu miasta Kraka zaś jest położona popularna Bonarka City Center. Jeszcze bardziej na południe w stronę Zakopanego natrafimy na Galerię Handlową Solvay, mieszczącą m.in. market elektroniczny Media Markt. Dla mieszkających na płd-zach od Krakowa polecam galerię Skawina. Ma ona nieco skromniejszą ofertę, lecz za to wydaje się bardziej kameralna, mniej uczęszczana i nie wymaga przebijania się przez regularnie zakorkowane wloty do nadwiślańskiego miasta.

Źródło: King-square