zabiegi stosowane w rozmaitych chorobach oczu

Starczowzroczność nie jest defektem widzenia, ani patologiczną zmianą, a następstwem naturalnego przebiegu starzenia. Jest to normalny stan, jaki dotyka duży procent osób, przeważnie po czterdziestym roku życia, lecz granica wiekowa jest współcześnie coraz niższa.

Nowoczesne łóżko Tempur® Etiuda

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

Za pojawianie się kłopotliwej niewygody jest odpowiedzialna substancja białkowa, jaka osadzając się na soczewce powoduje, że soczewka staje się obszerniejsza i traci elastyczność. Starczowzroczność – sprawdź ofertę – objawia się osłabieniem zdolności właściwego widzenia rzeczy dalekich, także bliskich. Pojawiają się kłopoty z odczytywaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, lub pracą na komputerze. Jednym z popularnych wybiegów stają się okulary dwuogniskowe z czytelną poprzeczną linią, jaka odłącza górną część od spodniej. Absolutnie problem eliminuje refrakcyjna wymiana soczewki (oferty soczewek kontaktowych acuvae), czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie własnej soczewki na sztuczną, wieloogniskową. Równocześnie wykonalna jest poprawianie istniejących uprzednio defektów wzroku.

Witrektomia to zabieg mikrochirurgiczny, stosowany w wielu rozmaitych schorzeniach siatkówki i ciała szklistego. Jego zamysłem może być stabilizacja, ulepszenie, bądź odnowienie prawidłowego funkcjonowania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny w czasie którego śródoperacyjnie wdraża się przybory mikrochirurgiczne do wnętrza gałki ocznej i przez serie manipulacji chirurgicznych stara się zdobyć efekt uzdrowienia, albo wykluczenia stanu patologicznego, to witrektomia. Cena zależy od tego, czy zabieg dotyczy tylko jednego schorzenia, lub operowane jest więcej schorzeń.