W jaki sposób przystosować wnętrze dla potrzeb starszej osoby?

Wielu osób przez całe swoje życie mieszka w tym samym domu. Ale z wiekiem mieszkanie, kiedyś komfortowe a także dające poczucie bezpieczeństwa, przestaje być mieszkaniem przyjaznym.
Wrogiem seniora stają się wysoko powieszone kuchenne szafki, głęboka wanna czy też śliskie kafelki w korytarzu.

Śpij dobrze i wstań wypoczęta

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Ważne, by dzieci w porę dostrzegły wszystkie zagrożenia, które czyhają na starszych rodziców w ich własnym mieszkaniu. Ocena domku dla starszej osoby pod kątem bezpieczeństwa jest bezdyskusyjną nieodzownością, przede wszystkim jeżeli cierpi z powodu różnorodnych niedomagań albo chorób starszych osób, szczególnie osteoporozy (upadek grozi złamaniami), zawrotów głowy, równowagi a także pozostałych. Upadki nestora – nie jedynie w wyniku poślizgnięcia się, lecz również z przyczyny ogólnego zaburzenia równowagi są w stanie przyczynić się do złamania kości , stłuczeń, złamania ręki.

Opublikowane tu uwagi na temat (https://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/ultradzwieki/) to wartościowe źródło informacji – na pewno Cię zaabsorbuje, gdyż tyczy się kwestii omówionej w tym artykule.

Lepiej wyprzedzić takie wypadki, niż mierzyć się z ich efektami.

balkonik rehabilitacyjny

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zaczyna nam się wydawać, że rodzicielom sprawia kłopot poruszanie się bądź korzystanie ze rynsztunków znajdujących się w ich domku, warto przejść się po wszystkich wnętrzach oraz kącikach (nawet jeśli mamy wrażenie, iż przecież robiliśmy to tysiące razy). W czasie takiego rekonesansu bliscy nestora powinni na chwilę wcielić się w niego a także wczuć w sytuacje, w jakich on się co dnia znajduje. Umywalnia jest prawdopodobnie tym miejscem, w którym ludzie starsi na ogół ulegają wypadkom. Sprzyjają temu mokre, śliskie płytki czy niewygodna wanna. Z wiekiem także kuchnia może okazać się mało przyjazna.

Często szafki kuchenne kryją w sobie duże ilości akcesoriów jak też naczyń – kiedyś rzeczywiście potrzebnych, a obecnie tylko zajmujących miejsce. Wyekwipuj nestora w nieodzowne akcesoria, tj. na przykład balkonik rehabilitacyjny.