Borelioza – dolegliwość wywołana poprzez ukąszenie kleszcza, jak i przez niego transportowana.

Udając się na wypad do lasu niezbędnością będzie precyzyjne przygotowanie się do tego. Otóż co trzeba wziąć ze sobą . Odpowiedni ubiór to istota, idealnym rozstrzygnięciem będą dresy oraz adidasy.

Albowiem liście drzew to doskonałe miejsce dla różnego rodzaju owadów należy ochronić także swoją głowę poprzez włożenie czapeczki z daszkiem albo chustki. Jak wiadomo drzewa w lesie będą idealnym środowiskiem naturalnym dla kleszczy. A te dla osób będą wprawdzie niebezpieczne.

Po skończonym spacerze w lesie trzeba dość starannie zobaczyć miejsca, w jakie kleszcze najżwawiej mogą się wpić. Owymi miejscami są okolice za uszami, szyja jak i okolice intymne. Czemu jest to tak ważne? A więc kleszcze mogą wywołać bardzo ciężką chorobę nazywaną borelioza. Czym się cechuje a także w jaki sposób można się z niej wyleczyć? Borelioza jest chorobą spowodowaną przez ukąszenie kleszcza. Przede wszystkim objawy będą takie jak w przypadku grypy, to znaczy wysoka gorączka, ból gardła bądź głowy, tiki mięśni oraz wiele innych. Choroba rozwija się przez kilka tygodni (od 1 do 3) od chwili gdy kleszcz ukąsi.

kliknij w link

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Diagnozowanie tej choroby jest bardzo ciężkie jak i długotrwałe. Niekiedy leczenie obejmuje nawet 1,5 roku (tyle trwa w najgorszych przypadkach) natomiast przeważnie leczenie trwa kilka tygodni. Leczenie jest to przede wszystkim antybiotykoterapia, inaczej dawkowanie antybiotyków przez konkretny czas. Przeważnie kuracja antybiotykami trwa kilkanaście dni, ponieważ podawanie tegoż rodzaju leku jest w stanie powodować ubytek na zdrowiu pacjenta. Od czego zależny jest okres podawania antybiotyku – czytaj. A więc uzależniony będzie on od stadium boreliozy i okresu, w jakim była ona zdiagnozowana u pacjenta.

Oczywiście każdy traf zachorowania bywa inny, dlatego niezbędne będzie stwierdzenie indywidualnych dawek a także okresu podawania antybiotyku pacjentowi. Jak widać borelioza jest to choroba, z którą powinno się jak najżwawiej zacząć walczyć. Dzięki wczesnym wdrożonym postępowaniom jest się w stanie w dużym procencie skrócić czas terapii antybiotykowej, jak także okres całej kuracji tejże choroby. Boreliozy nie można lekceważyć, ponieważ może spowodować śmierć pacjenta.