Musimy dbać o swoje zdrowie – kompleksowo, co znaczy, że musimy pomyśleć o swym ciele ogólnie

Duża grupa ludzi pragnie troszczyć się o swe ciało. Bierzemy kąpiel, używamy kosmetyków. Usiłujemy podchodzić do kwestii kompleksowo – to znaczy, że troszczymy się o swoją cerę i inne części ciała.

Ale czy to wystarczy?
Pytanie brzmi: czy odpowiednio troszczymy się o stopy. Pewnie większość osób powie, że pewnie tak, bo korzysta z pumeksu. Duża grupa ludzi stara się jeszcze raz na jakiś czas nakładać na stopy właściwy krem. Niektórzy stosują peeling oraz zapisują się na pedicure. Nieliczni stwierdzą również, że w trosce o swe kończyny kupują odpowiednie skarpety oraz oddychające obuwie. Właśnie – jakie bywają odpowiednie skarpetki? Większość ludzi sądzi pewnie, że bawełniane są najkorzystniejsze. Niestety nie jest to prawda. Bawełna jest niezwykle wrażliwą rośliną oraz pysznym kąskiem dla wszelkiego rodzaju grzybów. Dlatego na jej pola sypie się wielkie ilości środków bakteriobójczych. Cała ta tablica Mendelejewa poprzez, noszone kilkanaście godzin dziennie, skarpetki dostaje się do naszego organizmu.
skarpety bambusowe

Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem co wybrać? O wiele zdrowsze są skarpety bambusowe. Sprawiają, że skóra oddycha, a komfort chodzenia zwiększa się wielokrotnie. Skóra stóp nie jest spocona, zatem skarpetki nie pachną brzydko. O takich skarpetkach muszą podumać zwłaszcza cukrzycy lub ci, którzy mają stojący tryb pracy, na przykład w sklepie, gdyż są one antybakteryjne.

Skarpety bambusowe mamy możliwość nabyć w kilkunastu barwach oraz modelach – niskie albo takie z wyższym stanem. Są także różne nadruki i oczywiście podział na męskie oraz damskie.