Triathlon sport dla wytrzymałych

Teraz mniema się, że człowiek sukcesu powinien ćwiczyć jakiś sport. Ma to być sposób na pokazanie że panujemy nad sytuacją w wszelkich potencjalnych dziedzinach życia. Bez wątpienia nie jest to wyłączne wyjaśnienie takiej działalności. Sport jest rzeczą przyjemną, nastręcza wysiłku, lecz w zamian dostajemy po jakimś okresie lepszy nastrój.

Bieganie

Autor: ASICS
Źródło: ASICS
Dla wielu sportsmenów pasjonatów kluczowe jest współzawodnictwo. Jest to w jakiś sposób obraz naszych czasów. Rywalizacja wydaje się kluczową właściwością naszych czasów, trenujemy się jej zasadniczo w zasadzie od przedszkola mniej lub bardziej świadomie.

Nie zadziwia dlatego fakt, że ekstremalnie znane są sporty w których ma znaczenie indywidualne współzawodnictwo, tj. jogging, kolarstwo oraz pływanie. Wyjątkowo te pierwsze 2 sporty dostają u nas fenomenalną popularność. Urządzane są nawet masowe imprezy. W uprawianiu sportu znacząca jest różnorodność ćwiczeń tak, żeby wymagający wytrwałości trening nie był zbyt uciążliwy.

Toteż nawet jeśli decydujemy się na konkretną dyscyplinę można czasami zmienić ćwiczoną dyscyplinę.

Zajmują Cię różnego typu branżowe artykuły? Więc kliknij tutaj kawa czekoladowa i przeczytaj nasze kolejne newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Jeśli tak uczynimy pewnie własny trening stanie się ciekawy. Ci z nas jacy zasmakują w takiej zmienności i nadto są ludźmi o nader dobrej kondycji mogą spróbować trójboju – to dziedzina sportu stosunkowo młoda, stworzona w latach 70 dwudziestego wieku w Stanach zjednoczonych. Ten nowy rodzaj sportu uzyskał od tego czasu dużą popularność, mimo iż triathlon trening (zobacz trener osobisty wrocław) jest wielce wymagający. Mieści bowiem różne dyscypliny stąd wymaga od sportowca wszechstronności.

Bieganie

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo dystanse żądane w ćwiczeniu owego sportu są dość wymagające; przepłynąć wypada w odmianie olimpijskiej 1,5 km, w następnej kolejności jechać na bicyklu 40 kilometrów a później biec jeszcze 10 km – w sumie odległość którą pokonuje sportowiec to 51 km i 500 metrów. Słowem dystans dla siłaczy.

Toteż trening do triathlonu musi być naprawdę dokładnie przemyślany i musi być rozłożony na cały rok. W projekcie treningów niezbędne jest przewidzenie właściwych pauz tak, aby sportowiec nie zrobił sobie krzywdy. Przerwa jednak nie może znaczyć lenistwa – wszystko winno posiadać własny czas. Wytrwałość jest zasadnicza jeżeli chodzi o wszelką dyscyplinę sportową.