Który wybrać szampon do włosów?

Półki w drogeriach uginają się pod ciężarem szamponów do włosów, ale znalezienie szamponu, jaki pod każdym względem odpowiadałby naszym oczekiwaniom, wcale nie będzie takie łatwe.
Nierzadko decydujemy się na kupno droższych preparatów w nadziei, że będą bardziej skuteczne.

Profesjonaliści przekonują jednakże, iż jakość nie zawsze idzie w parze z dużą ceną, a składniki szamponów są na ogół nadzwyczaj podobne, nawet jeżeli koszt zakupu poszczególnych szamponów do włosów jest różnorodny. Nie warto zatem kierować się wytyczną, iż kosztowniejsze szampony do włosów będą lepsze od tych tańszych. W odnalezieniu doskonałego szamponu korzystna jest natomiast znajomość składników preparatów do włosów.
Biżuteria Cocktail’me

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Kupując szampony włosów, kieruj uwagę na przeznaczenie szamponu. Jeśli posiadasz wysuszone włosy, nie kupuj środka do włosów przetłuszczających się, i na opak. Dla suchych włosów najlepsze będą gęste preparaty dostatnie w składniki nawilżające, na przykład masło shea a także rozmaite olejki. Natomiast włosy szybko przetłuszczające się w wyższym stopniu skorzystają na preparacie z substancjami ściągającymi, tj. rozmaryn jak też rumianek. Doskonałym wyborem są przezroczyste szampony, które mieszczą mniej substancji nawilżających. Z kolei dla włosów delikatnych wskazane są szampony powiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, natomiast zawarte w nich białka osiadają na poszczególnych pasmach włosów, powodując, iż wyglądają one na grubsze. Kupno szamponu nie jest skomplikowane, jeżeli wiesz, czego poszukujesz.

Trzymając się kilku prostych zasad w czasie doboru preparatu , podniesiesz swe szanse na to, że po umyciu włosów konkretnym specyfikiem będą one nie wyłącznie czyste, ale gładkie i lśniące.