efektywne zapobieganie depresji jesiennej

Kiedy dopada nas jesienna chandra, najchętniej lokujemy się przed telewizorem, opasani kocem i pocieszamy się tabliczką czekolady. Kiedy za oknem robi się chłodniej, nie chce się nam wychodzić z gniazdka, na szczęście są wypróbowane sposoby na poprawę sobie kiepskiego humoru. Nie czekajmy kiedy właśnie nas ogarnie depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Dużo zależy od nas samych. W wolnej chwili poczytajmy pismo o podróżach, obserwujmy zdjęcia egzotycznych plaż, to na pewno poprawi nam stan ducha i odpędzi jesienną depresję.

jesień

Autor: Bailiwick Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcemy, bądź nie możemy zapisać się na lekcje gimnastyki, zróbmy to sami we własnym mieszkaniu. Włączmy muzykę, jaka łączy nam się z bombowymi momentami z urlopu i poruszajmy się sami, przytaczając miłe momenty. Ruch dopomaga wydzielanie endorfin, które są odpowiedzialne za nasz właściwy humor. Zmierzając na przechadzkę, czy do pracy, włóżmy szalik spryskany ukochanymi perfumami, które przywołają przyjemne wspomnienia. To poprawi nam samopoczucie na cały dzień i ani nie pomyślimy o jesiennej depresji. Przebywajmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Nawet, jeśli aura jest ogromnie paskudna, pójdźmy na szybką przechadzkę.

W weekendy nie (sprawdź tutaj) siedź przed telewizorem i nie podjadaj słodyczy i chipsów. To nic, że czujesz się zmordowana. Jeśli nie wyjdziesz z domu, nie wypoczniesz. Nośmy kolorowe stroje. Nie chodzi o to, abyśmy defilowali od stóp do głów odziani w purpurę, kupmy sobie chociaż kolorowe akcesoria, ciepły żółty szalik, pomarańczową apaszkę, albo mocno niebieskie rękawiczki i czapkę. Zimową porą nieraz przybieramy na wadze, gdyż nasz ustrój posiada podatność na magazynowanie rezerw na zimę. Niech ta sytuacja nie (poszerzone informacje pod linkiem) wpędzi nas w depresję zimową, ruszajmy się, konsumujmy sporo owoców i warzyw, pijmy wodę i herbaty owocowe. Przetestuj także jak radzić sobie z depresją w zimie.

Nie zapominajmy o tym, by odwiedzać fryzjera i kosmetyczkę. Taka wizyta zawsze poprawia nastrój nie tylko paniom, panowie także lubią polepszyć sobie samopoczucie przez świadomość porządnego wizerunku. Kwestia depresji zimowej traktuje zarówno dam jak i facetów.