Lekarz zrobił błąd? Sprawdź, co teraz, jeżeli czujesz się pokrzywdzony przez lekarza

Nikt nie lubi chorować, lecz nie przed każdą przypadłością można się obronić. O ile przeziębienie możemy wyleczyć sami, o tyle ze złamaniem lub doskwierającym wyrostkiem już sobie nie poradzimy. W takich okolicznościach niezbędna jest wizyta u właściwego doktora. Niestety nie zawsze terapia kończy się z dogodnym dla nas skutkiem. Czasami okazuje się, iż czujemy się pokrzywdzeni przez doktora, który albo doprowadził nasze zdrowie do niepożądanego stanu, albo zrobił inny błąd, jaki wpływa na nasze dalsze egzystowanie. Co w niniejszej sytuacji możemy zrobić?

lekarz

Autor: Kurhan
Źródło: http://www.sxc.hu
Pierwszym krokiem jest jak najbardziej pójście do ordynatora oddziału, któremu trzeba opisać całą sytuację, chociaż na pewno już o niej wie. Ordynatorzy bowiem mają pieczę nad całym oddziałem oraz mogą rozwiązać problem albo zgłosić go wyżej, np. do dyrektora szpitala, aby zajął się całą sprawą. Można także zgłosić skargę do okręgowego sądu lekarskiego. Taki sąd lekarski orzeknie czy należy wszcząć należyte działanie, czy raczej nie. Można złożyć pozew przeciw całej placówce medycznej bądź określonemu lekarzowi, w zależności od tego, czego dotyczy nasza sprawa. Jeśli wybierzesz sąd lekarski}, prawnik będzie ci konieczny.

Bez niego nic nie zrobisz, gdyż najprawdopodobniej nie (odkryj serwis) znasz się na prowadzeniu sprawy. Wybieraj tylko doświadczonych specjalistów, którzy przeprowadzili już z korzyścią dla pacjenta niejedną sprawę oraz mają wiedzę, w jaki sposób zabrać się za dane problemy – poznaj kancelarie. Niniejsze sprawy mogą się przedłużać, lecz jeśli już podejmiesz decyzję, nie możesz rezygnować, gdyż tylko na próżno stracisz nerwy.

Nikt nie lubi chodzić po sądach, lecz jeżeli twoje zdrowie było narażone i nieprzerwanie czujesz negatywne efekty leczenia, nie rezygnuj z powziętych działań. Robisz to bowiem dla siebie. Teraz już jesteś świadomy, co robić, kiedy lekarz nie wywiąże się właściwie ze swej pracy. Co prawda jest tylko człowiekiem, ale od niego zależy życie pacjentów, toteż zawsze powinien czuwać, by nie popełnić żadnego błędu. Taki błąd może nawet kosztować życie, a jeżeli nie życie, to chociażby utratę zdrowia, bez którego nie jest łatwo cieszyć się czasem, jaki nam został.