Boisz się dentysty? Dowiedz się, w jaki sposób trafić do sprawdzonego specjalisty

Lęk przed dentystą odnosi się do sporej grupy osób oraz na przekór pozorom nie tylko dzieci. Wielu dorosłych wzdryga się na myśl, że będą musieli usiąść na fotel dentystyczny, otworzyć usta i poddać się borowaniu albo co gorsza wyrwaniu zęba, jakiego nie można już wyleczyć. Jeżeli i tobie przed każdą wizytą towarzyszy ogromny niepokój, powinieneś wyszukać sprawdzonego specjalistę, do jakiego może nie będziesz chodzić z przyjemnością, lecz na pewno przestaniesz się obawiać. Jak to zrobić?

dentysta

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Możesz zacząć od spytania przyjaciół, który gabinet stomatologiczny wybrali i czy są z niego zadowoleni. Trzeba przy tym pamiętać, iż nie za każdym razem to co dobre dla jednego, będzie właściwe dla drugiego, bowiem każdy inne priorytety stawia na pierwszych miejscach. Dla jednych najistotniejsza jest higiena przeprowadzania zabiegów, dla innych koszty leczenia, więc mimo wszystko lepiej jest samodzielnie sprawdzić, który gabinet będzie nam pasować. Najlepiej jest to zrobić w czasie wizyty kontrolnej, kiedy zweryfikujemy podejście stomatologa do pacjenta, zachowywanie przez niego zasad higienicznych, nawet podczas rutynowej wizyty, jak również ogólny wygląd i wyposażenie gabinetu. Powinien być wyekwipowany w nowoczesne sprzęty, umożliwiające przeprowadzić wszystkie konieczne w zakresie leczenia zabiegi, jak też zdjęcia rtg, bez jakich niekiedy ciężko byłoby się obejść. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni robić je gdzie indziej, marnując czas – gdy wszystko mamy na miejscu, jest to po prostu wygodne. Stomatolog (hiperłącze do strony) musi oferować szeroki pakiet usług, nie tylko standardowe leczenie, lecz także leczenie kanałowe mikroskopowe. Dobrze też zapytać o możliwości wybielania zębów, wstawiania implantów lub robienia protez.

Oprócz tego dla niektórych ważną kwestią jest odległość gabinetu od domu. Przy nagłym bólu lepiej jest mieć dentystę tuż za rogiem oraz wziąć od niego numer komórki, gdy zajdzie potrzeba niespodziewanej wizyty. Zapewne bowiem nieraz przekonałeś się, jaki ból może sprawić problem z zębem oraz chciałbyś tego uniknąć. Właściwy stomatolog (szerzej na stronie https://www.avigeya.pl/materialy-protetyczne/), wyjaśniający wszelkie czynności, które przeprowadza oraz z pozytywnym stosunkiem do pacjenta pomoże ci pokonać niepokój przed leczeniem zębów i nareszcie bez stresu czy niepotrzebnego zdenerwowania zadbasz o to, aby mieć piękny uśmiech. Gdy już znajdziesz sprawdzonego specjalistę, zapisz do niego całą rodzinę.