Laserowa korekta wzroku: fakty i mity

Wady oczu dotyczą już prawie połowy Polaków. Chcesz na zawsze zdjąć binokle albo szkła kontaktowe? Laserowa korekcja wzroku naprawia oczy oraz przywraca pełną ostrość widzenia. Wady wzroku stają się coraz bardziej powszechną przypadłością dzisiejszej cywilizacji. Okuliści alarmują, iż już prawie połowa Polaków cierpi na krótkowzroczność. Wielu z nich marzy o tym, żeby pozbyć się okularów czy soczewek kontaktowych i zdołać zauważać wszystko w całkowitej ostrości. Dzisiaj możliwość zupełnego pozbycia się wady wzroku przynosi wyłącznie laserowa korekcja wzroku.

Optegra

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wzroku jest pewną alternatywą dla tradycyjnych okularów oraz szkieł kontaktowych. Okulary – sprawdź aktualności na stronie – http://optyk-trejnowski.pl/ – są sposobem poprawiania wady, natomiast laser jest metodą przywracającą całkowitą ostrość widzenia. Pacjenci, jacy odbyli zabieg laserem potwierdzają, iż poprawa zauważania dostrzegalna jest bezzwłocznie po jego zakończeniu. W jaki sposób przebiega zabieg laserowej korekcji wzroku? Sam zabieg ma miejsce przy znieczuleniu miejscowym, dzięki temu chory jest przez cały czas przytomny oraz ma kontakt z medykiem. Po podaniu kropli przeciwbólowych do oczu, kolejnym etapem zabiegu jest poszerzenie i unieruchomienie powiek. W następnej kolejności dochodzi do najistotniejszego momentu, czyli użycia lasera. Laser, który jest stosowany w czasie zabiegu wyróżnia się wyjątkową precyzją. Jeżeli chory zapomni o tym, iż powinien spoglądać przed siebie i odwróci na chwilę wzrok, laser sam wyłączy się. Nie ma zatem żadnych obaw, iż laser będzie nieplanowanie nastawiony w inne strefy oka.

Kto może poddać się laserowej korekcji oczu? Laserową korektę wady wzroku można przeprowadzić u praktycznie każdego chorego. Jedynym ograniczeniem będzie wiek. Osoba musi mieć unormowaną wadę wzroku, zatem laserową korekcję wykonuje się po ukończeniu dwudziestego roku życia. Wszyscy chorzy poddawani są wcześniej badaniom kwalifikującym. W czasie nich mogą wystąpić następujące przeciwwskazania: szybki postęp wady w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem, katarakta, glaukoma, zapalne choroby oczu, rozrusznik serca, brzemienność jak też laktacja, skłonność do tworzenia się bliznowców.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Czy laserowe operacje oczu (zobacz cennik: Dzięgielewska) musimy powtarzać? Celem zabiegu jest trwała korekta wady oczu. W jaki sposób znaleźć klinikę przeprowadzającą tego rodzaju zabiegi? Starczy uruchomić laptop i wpisać: laserowa korekcja wzroku opinie.