Jak wygląda test na płodność i kiedy należy go zrobić?

Kłopoty z płodnością zdołają mieć różne podłoże. Odpowiedzialność za to może ponosić genetyka, dieta czy wiek, ważny jest również styl życia. O niepłodności mówi się wówczas, kiedy para bezowocnie stara się o dziecko choć rok, oraz kobieta nie zachodzi w ciąże. Przyczyny niepłodności mogą leżeć zarówno po stronie kobiety, jak też mężczyzny, dlatego wskazane jest zrobić dobry test, który dopomoże je ustalić.

niemowle

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Test na płodność może wykonać zarówno mężczyzna, jak również kobieta. Zaleca się, żeby wykonały go obie strony, szczególnie jeśli przyczyna jest nieznana. Test (zobacz również test disc) płodności dla białogłowy następuje oczywiście trochę inaczej aniżeli test dla mężczyzn. W teście dla kobiet wykonuje się diagnostykę rezerwy jajnikowej. Metody, które wykorzystuje się przy teście na płodność (informacje wazektomia gdańsk) u pań, to między innymi AMH, która zezwala na drobiazgowe określenie rezerwy jajnikowej lub także FSH lub badanie ultrasonograficzne AFC. Do tego robi się także badanie Inhibina B. W wypadku testu płodności dla mężczyzn, robi się zasadniczo badanie nasienia, które jest wykonywane w laboratorium andrologicznym. Fundamentalny test na płodność u mężczyzn pozwala określić ilość plemników w ejakulacie, ich ruchliwość oraz kondycję albo wygląd ogólny. Mało tego badanie wolno poszerzyć o przeróżne opcje, takie skoro morfologia plemników czy też fragmentacja DNA- czytaj więcej o klinice in vitro.
Należyte badanie doradzi oczywiście znawca, wskutek tego wcześniej powinno się umówić się na spotkanie, w toku jakiego zostanie zrealizowana z nami drobiazgowa rozmowa.
Badania oraz diagnostykę niepłodności oferuje klinika in vitro, właśnie tam zdołają zgłosić się pary, jakie podejrzewają u siebie ten problem (czytaj więcej o teście na płodność).

[]Należałoby sprawdzić adresy tego typu klinik i dowiedzieć się, gdzie mieszczą się one w Twym mieście. Można też pojechać do kliniki w innym mieście. Klinika in vitro specjalizuje się także w innego rodzaju badaniach, między innymi robi badania u kobiet w ciąży, i także proponuje różnorodne badania i zabiegi ginekologiczne oraz estetyczne. Z kompletną propozycją i cennikiem klinik in vitro można zaznajomić się naturalnie w Internecie.