Być może wady wzroku niedługo będą jedynie wspomnieniem, przyczynią się do tego innowacyjne technologie

Nowatorskie procedury od kilku lat pomagają wielu ludziom pozbyć się nieprzyjemnej wady wzroku. Laserowe zabiegi stają się coraz popularniejsze i korzysta z nich coraz większa liczba ludzi, którzy nie mają ochoty nosić soczewek kontaktowych.

Aktualnie zabieg laserowy na oczy – https://optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Poznan – jest bardzo bezpieczny, a co najważniejsze, umożliwia niezwykle szybki powrót do zdrowia. W większości przypadków pacjenci wychodzą do domu po kilku godzinach, istotne jest tylko, by asystowała im dorosła osoba. Nie ma wielkiego znaczenia, czy chcemy usunąć wadę wzroku większą lub mniejszą, laser sprosta wszystkiemu, nawet laserowa korekcja astygmatyzmu nie stanowi dużego wyzwania dla lekarzy Pełen zakres zabiegów okulistycznych znajdziesz na

Szkła korekcyjne

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Dla pacjentów najlepsze jest to, że cała operacja jest praktycznie niebolesna, a gałki oczne znieczula się specjalnymi kroplami. Najważniejsze jest to, iż zabieg laserowy na oczy można zastosować praktycznie w przypadku każdego człowieka, który ukończył osiemnaście lat. Jedyne przeciwwskazania to poważniejsze choroby oczu lub, przykładowo, cukrzyca. Nie zaleca się też zabiegu osobom w podeszłym wieku.

Przygotowanie do zabiegu też nie jest nazbyt dolegliwe. Jedyne o czym warto pamiętać to zakaz zakładania szkieł kontaktowych na mniej więcej czternaście dni przed zbiegiem. Sam zabieg laserowy na oczy (Centrum Okulistyczne Optegra) trwa przeważnie dosyć krótko, później jednak może pojawić się zamglone widzenie, ale nie powinno trwać dłużej niż jeden dzień (Dowiedz się więcej). Mniej więcej tydzień po operacji trzeba pójść na pierwszą wizytę kontrolną, jednak wówczas powinniśmy już rozkoszować się ostrym widzeniem. Najwięcej pacjentów korzysta z tej metody, by zlikwidować krótkowzroczność, jednak ostatnimi czasy coraz popularniejsza jest laserowa korekcja astygmatyzmu. Mało kto wie, ale pewne kliniki oferują możliwość wszczepienia w oko złotego implantu, którego wielkość to ledwie 1mm. Implant taki widoczny jest dla innych osób i dla nas, gdy spoglądamy w lustro. Spełnia on jedynie funkcję estetyczną oraz nie powoduje jakichkolwiek powikłań. Istnieją także procedury, które pozwalają na zmianę koloru oczu – niestety na dziś da się zmienić kolor co najwyżej z brązowego na niebieski, a cena takiej operacji jest kolosalna.