Z jąkaniem naprawdę można sobie radzić

Kompleksy sprawiają, że popełniamy wiele życiowych błędów, miewamy ogromne problemy z typowymi kontaktami interpersonalnymi, w wielu przypadkach zamykamy się w czterech ścianach. I z tego powodu należy jak najszybciej spowodować, iż nasze wszelkie kompleksy związane z jąkaniem nareszcie odejdą w niepamięć!

Naturalnie nie rozchodzi się o to w owym artykule, aby zainteresowany najzwyczajniej przyjął do wiadomości jąkanie! Przecież wcale nie jest akurat tak, że będziemy zobowiązani do końca swoich dni skarżyć się na jąkanie. Z całą pewnością jąkanie można pokonać – choć to pewnie jasne, iż bardzo często im człowiek bardziej dorosły, tym cięższy jest cały proces.

Tutaj apel do rodzica, który pragnie dla swojego dziecka jak najlepiej: trzeba wysłać własną pociechę niezwłocznie do gabinetu logopedy, bo im prędzej logopeda (ważny link) rozpocznie leczyć, tym lepiej dla bardzo młodego człowieka. Potem będzie o wiele trudniej – choć bądź co bądź są mocno dorośli ludzie, którzy przez dosłownie całe swoje życie mocno się jąkali, lecz później rozpoczęli walkę i w tym momencie mówią wreszcie tak jak inni. To bardzo dużo znaczy dla jąkających się.

Kiedy ktoś się jąka, niejako z automatu ma mniej fajne dzieciństwo, do tego później nie jest fajniej. Np. niektóre zawody wymagają odpowiedniego głosu, choćby praca w typowym call center jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy nie jąkamy się. Poza tym: jeśli jąkanie (-> przeczytaj na stronie na zdecydowanie idzie poskromić, nie ma sensu w dalszym ciągu przytaczać mądrych argumentów. Byłoby niefajne, gdybyśmy zaakceptowali własne jąkanie. Tzn. – byłoby fajnie gdybyśmy uzmysłowili sobie, iż zbytnie kompleksy są niefajne, ale jeżeli mamy w dzisiejszych czasach aż tak dużo alternatyw, nie powinniśmy nie leczyć własnego jąkania.

Gdzie jąkała natrafi na takiego logopedę, który faktycznie jest w stanie udzielić nam pomocy? Cóż, to całkowicie zwyczajne, że w każdej branży są dobry fachowcy, jak i trochę gorsi, a nawet partacze. I z logopedami jest identycznie. Renomowany warszawski, krakowski czy gdański logopeda jest do odnalezienia choćby drogą internetową.