Kiepsko widzisz, jednak boisz się zabiegu? Laserowa korekta oczu jest nowoczesna oraz bezpieczna, po prostu idealna dla ciebie!

Prawidłowe widzenie bywa niezbędne dla wygody życia. Komplikacje łączące się z nieostrym widzeniem wprowadzają mnogie ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu, psują radość z życia i nierzadko bywają podłożem frustracji. Osoby, które słabo widzą, zazwyczaj zakładają okulary oraz soczewki korygujące, jednakże też i to znacząco utrudnia życie i nie każdy okazuje się z takiego rozwiązania zadowolony. Inną opcją może okazać się operacja.

badanie okulistyczne

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego warto zdecydować się na operację oczu?

Operacje oczu są jedyną szansą, by efektywnie oraz bezpiecznie pozbyć się uciążliwych wad wzroku. Jeszcze nie tak dawno ludzie podchodzili do nich wyjątkowo nieufnie, lecz współcześnie znacząco się to odmienia. Wszystko dzięki temu, że w medycynie z powodzeniem wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania, jak choćby laser. Okulistyka była jedną z pierwszych dziedzin medycyny, która sięgnęła po to komfortowe narzędzie. Dzięki niemu pacjenci dotknięci przeróżnymi wadami wzroku mają szansę znów cieszyć się prawidłowym widzeniem!

Laserowe leczenie wzroku zyskuje coraz większą popularność!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w przeprowadzanych zabiegach laser pożytkowały jedynie nieliczne gabinety, dzięki czemu okres oczekiwania na zabieg był bardzo długi. Dzisiaj każdy pacjent, który wyrazi zainteresowanie dokonaniem laserowej operacji wzroku, bez trudu znajdzie łóżka rehabilitacyjne albo klinikę okulistyczną, gdzie przeprowadza się takie zabiegi (zabiegi laserowe). Powiązane jest to z popularnością, jaką cieszy się ten sposób, jak również z powszechniejszym dostępem do specjalistycznego i udoskonalonego wyposażenia. W obecnych czasach laserowe leczenie wad wzroku wydaje się jedyną słuszną alternatywą, ponieważ bywa bezpieczne, precyzyjne, a przy tym pozwala pacjentom szybko wrócić do normalnego życia – więcej informacji.

Co można wyleczyć tą metodą?

Laserowe operacje oczu wskazane bywają osobom, u których występują: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, jak także kombinacje wspomnianych nieprawidłowości. Wykorzystując wyjątkowo dokładną wiązkę lasera można udanie kształtować rogówkę oka, dzięki czemu dochodzące do narządu promienie światła skupiają się na siatkówce oka i dają wyraźny obraz. Laserowe korekty wzroku to parę odmiennych możliwości działania, podczas kwalifikacji do zabiegu okulista (przejdź do oferty) dobiera idealny model działania.