Problem ze znalezieniem skutecznego sposobu na usuwanie zarostu

Golenie to jedna z codziennych czynności wykonywanych przez większość mężczyzn. Chociaż jest ona zazwyczaj wykonywana rutynowo i nie wywołuje większych problemów, to jednak w nielicznych sytuacjach mogą wystąpić utrudnienia ze skutecznym usuwaniem niepożądanego zarostu.Problem powstaje, kiedy mężczyzna ma wyjątkowo twardy zarost, który trudno usunąć za pomocą standardowych maszynek do golenia.

skóra - rzut

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - rzut

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnym rozwiązaniem w tym zakresie jest na pewno brzytwa na żyletki, a zatem całkiem inna forma golenia. Standardowa brzytwa jest obecnie rzadziej stosowana do usuwania zarostu, natomiast brzytwa na żyletki jest zazwyczaj kupowana przez panów, którzy mają spore problemy ze skutecznym ogoleniem się przy pomocy jednorazowych maszynek do golenia (dowiedz się o brzytwie na żyletki).

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele problemów pojawia się również, gdy golenie jest przeprowadzane nie we właściwym kierunku. Każda skóra (dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-przebarwien) ma bowiem własne upodobania i operowanie brzytwą na żyletki lub maszynką w złym kierunku może prowadzić do przykrych konsekwencji. Do jednych z nich zalicza się wrastający zarost, który może być bardzo bolesny ).

Co więcej, na ogół wrastający zarost jest dodatkowo nieestetyczny, dlatego jest on dla każdego niepożądanym skutkiem golenia. Oprócz nieodpowiedniej techniki golenia wrastający zarost pojawia się także wówczas, kiedy mężczyzna stosuje niewłaściwe narzędzie do pozbywania się zarostu. Dlatego też brzytwa na żyletki, choć mogłaby się wydawać jest raczej archaicznym i mało komfortowym narzędziem, jest stosunkowo często używana przez mężczyzn.

W drogeriach można natomiast dostać naprawdę wiele produktów, które mogą złagodzić efekty golenia. Do jednych z nich zalicza się popularna woda kolońska (czytaj dalej o wodzie kolońskiej), która dla wielu mężczyzn stanowi w zasadzie rodzaj perfum. Woda kolońska aktualnie straciła nieco na znaczeniu, ponieważ na rynku istnieje naprawdę bogata oferta różnych kosmetyków do zastosowania w związku z goleniem. Dostępne są także w sprzedaży kosmetyki, których zadaniem jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.Rozległy wybór, jeśli chodzi o kosmetyki do golenia powoduje, że nierzadko mężczyźni mają kłopot z dopasowaniem najskuteczniejszych preparatów. Wiele zależy też od rodzaju skóry oraz oczywiście od genów.