Jakiego typu kosmetyki są idealne dla mężczyzn?

Półki w sklepach kosmetycznych pełne są dzisiaj nie tylko kosmetyków dla przedstawicielek płci pięknej, ale także dla panów. Jakie kosmetyki można na nich zobaczyć?

Wyraźna większość panów każdego dnia przechodzi rytuał golenia. Wśród kosmetyków opracowanych dla mężczyzn nie może więc brakować tych ułatwiających golenie: pianka do golenia, żel bądź krem to zazwyczaj wybierane przez mężczyzn kosmetyki. Także po goleniu konieczne jest zastosowanie dobrej jakości preparatów, które złagodzą podrażnioną goleniem skórę. Wielu mężczyzn sięga po balsamy bądź wody toaletowe. Wśród markowych preparatów kosmetycznych dla panów dużym uznaniem cieszy się marka Dr Harris.

Popularna wywodząca się z Wielkiej Brytanii marka Dr Harris znana jest od osiemnastego wieku, początkowo klienci mogli kupować tylko i wyłącznie kremy i mydła do golenia , a także wody kolońskie. Aktualnie oferta jest zdecydowanie bogatsza, składa się w mnóstwa artykułów , które przeznaczone są do codziennej pielęgnacji twarzy (czytaj o piance do golenia). Wieczorne oczyszczanie twarzy jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Zdecydowana większość mężczyzn stosuje do tego celu wody oraz mydła. O wiele jednak lepiej od mydła sprawdza się żel do mycia twarzy. Dostępny obecnie żel do mycia twarzy zmywa zanieczyszczenia wyjątkowo skutecznie, a przy tym nie wywołuje podrażnień skóry.

kosmetyki

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając kosmetyki do mającej odbywać się codziennie pielęgnacji twarzy, mężczyźni nie mogą zapominać, że każdy z nich ma inny rodzaj skóry. Wiedzą o tym doskonale producenci kosmetyków dla panów. Na półkach w sklepach kosmetycznych można więc zobaczyć kosmetyki przeznaczone do każdego rodzaju cery. Gama kosmetyków dla mężczyzn jest naprawdę szeroka (poznaj sklep Są wśród nich nie tylko te do golenia (chociażby pianka do golenia), ale także dezodoranty, szampony do włosów oraz preparaty, które zmniejszają wypadanie włosów.

Do gamy kosmetyków dla mężczyzn dołączyły już kilka lat temu balsamy oraz kremy nawilżające.

Pragniesz przeczytać inne podobne przydatne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tu (http://www.zdrowie-legionowo.pl/laboratorium/), a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

Te ostatnie naprawdę często mają w swoim składzie filtry , które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV . W sprzedaży znajduje się również ogromny wybór kremów przeciwzmarszczkowych oraz kremów na noc. Wielu mężczyzn sięga po nie tak samo chętnie, jak panie. Jak widać czasy, gdy panowie stosowali wyłącznie kosmetyki do golenia są już historią.