Smaczne ciastka z amarantusa, czyli niedoceniane delicje.

Amarantuskimają nieco egzotyczną nazwę. Dlaczego? Gdyż głównym elementem listy składników jest rzadko spotykana w naszych warunkach roślina, czyli amarantus. Dziś mało kto pamięta, że taki gatunek w ogóle istnieje. A przecież parę setek lat przed nami było to niezwykle rozpowszechniony gatunek. Coraz częściej jednak twórcy wypieków wracają do niej. Amarantuski są ponadto bardzo zdrowe, a do tego bardzo smakowite. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób wzbogacić dietę, by jednocześnie jeść zdrowo, produkty zrobione z amarantusa każdorazowo okażą się trafnym wyborem.

amarantuski

Autor: Leslie Seaton
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto jesteś w stanie wybrać amarantuski(więcej) pełnymi innych wartościowych produktów. W sprzedaży można dostać je w bardzo wielu wersjach. Często spotykane są np. amarantuski z dodatkiem maku. Nie brakuje tez takich z orzechami włoskimi. A hitem dawniej była wersja z sezamem. Myślisz nad tym czy kiedykolwiek je jadłeś? W takim razie odpowiedź najprawdopodobniej jest twierdząca. Amarantuski sezamowe to zwyczajnie sławne sezamki. Na pewno miło wspominasz ich posmak z dawnych lat. A jeżeli do tej pory ich nie próbowałeś, to musisz to zrobić tak szybko jak to możliwe.

W tym celu powinieneś się przejść do spożywczego, lecz możesz też przygotować kilka produktów i wykonać ciacha samemu. To nietrudne zadanie, poza amarantusem wystarczą jedynie najbardziej podstawowe produkty, z jakich zazwyczaj przygotowuje się ciasto. Skoro ciastka są bardzo zdrowe, nie trzeba się bardzo przejmować, gdy sięgasz po kolejne. Na pewno chętnie wypróbują je także zaproszeni goście. To perfekcyjny przepis, którego efektem są słodkie ciastka bez dodawania dużych ilości sacharozy. Nie musisz się przejmować kaloriami. Postaraj się za to, by pod ręką mieć przepis. Możesz być pewien, iż znajomi będą chcieli go od Ciebie skopiować. Najlepiej także upiec od razu dużą ilość ciasteczek.