Depresja? Głowa do góry!

Nie czarujmy się – Polska jest śliczna, ale jej pogoda już o wiele mniej. Chłodna pora trwa od początków jesieni do pierwszych dni kwietnia, co jest niesamowicie zasmucające dla krajan. Deficyt Słońca oznacza, że każdy z nas odczuwa mocny spadek nastroju. Słońce bowiem jest niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu – jego brak posiada szkodliwy wpływ na człowieka. W naszym kraju obserwujemy to w dużej skali, ale o wiele gorzej czują się mieszkańcy krajów półwyspu skandynawskiego. Badania pokazują, że w tych rejonach jest spory procent targnięć na swoje życie, które biorą się ze schorzeń depresyjnych.

jesień

Autor: Zepp Web
Źródło: http://www.flickr.com

Z chłodnymi dniami jest powiązana depresja sezonowa, która jest drastycznym zmniejszeniem dobrego nastroju w czasie ponurych dni. Wiele osób ignoruje oznaki takiej przypadłości, biorąc ją za coś nieznaczącego.

Zainteresował Cię publikowany tekst? Jeżeli tak, to zdobądź dodatkowe dane na to zagadnienie oraz zobacz przydatne wskazówki, a zapewne także przykują Twoje zainteresowanie.

Jest jednak inaczej – depresja sezonowa może wywoływać wiele poważnych konsekwencji. Spadek nastroju może wywołać obniżenie skuteczności pracy, problemy w kontaktach z ukochanymi oraz myśli samobójcze.

Jak walczyć z taką dolegliwością? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się lampa antydepresyjna. Tego typu lampa emituje światło podobne do zwykłego blasku naszej życiodajnej gwiazdy. Lampę antydepresyjną można zdobyć i ustawić w pokoju lub od czasu do czasu zaglądać do przybytków, które posiadają w ofercie sesje kuracyjne z takim blaskiem.

Nie wahaj się – sporo szczegółów czytaj w serwisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości – szybko na nie zareagujemy.

Jeśli zatem zauważasz, że coraz ciężej wstaje ci się o poranku, humor nie dopisuje i nie masz ochoty na wiele rzeczy, powinieneś przemyśleć zakup takiej lampy. Warto też udać się do apteki i zdobyć parę praktycznych suplementów, takich jak witamina D. O ile twoja depresja sezonowa przeistacza się w długotrwałe załamanie humoru, powinieneś bezdyskusyjnie udać się po pomoc do specjalisty. W takich sytuacjach nieodzowne jest leczenie właściwymi lekami oraz zapisanie się na pogłębioną terapię z lekarzem – odwiedź ten link.