Najczęściej występujące kontuzje wśród amatorów sportu, ich następstwa i metody leczenia.

Aktywność sportowa cały czas będzie się wiązać z ryzykiem wystąpienia kontuzji. Nawet przy największej uwadze w pewnym momencie może dojść do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego konieczna będzie pomoc lekarza. Dlatego też nawet niewinne bieganie powinno być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką, warto również zadbać o odpowiednią kondycję i wzmocnienie siły, przez co ryzyko kontuzji znacznie maleje.

Problemy takie widać zwłaszcza przy narciarzach, bo to właśnie narciarstwo obok kochanej przez większość piłki nożnej jest jednym z najbardziej urazowych sportów. Wiele z nich wynika w wyniku pewnych zaniedbań – po cały roku spędzonym za biurkiem ktoś wyjeżdża bez żadnego treningu na tydzień w góry i czasami już nie powraca na zdrowych nogach. Za słabe mięśnie nie wytrzymują przeciążeń podczas jazdy, powodując naderwanie więzadeł krzyżowych – najczęściej chyba występującą obok pęknięć kontuzję przy uprawianiu tego sportu. Niestety kontuzji tej nie da się samemu wyleczyć i w każdym przypadku leczeniem zająć się będzie musiał ortopeda Kraków.

Kolano

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com

Uszkodzenia więzadeł leczy się obecnie operacyjnie, ale szczęśliwie obecne techniki pozwalają na to, żeby leczenie było w pełni skuteczne i gwarantowało wrócenie do formy sprzed urazu. Operacja więzadła krzyżowego jest przeprowadzana w całkowitej lub częściowej narkozie, może trwać około półtorej godziny, a cały pobyt pacjenta w klinice trwa kilka dni. Zabieg operacyjny nie jest bardzo inwazyjny, wykonuje się jedynie parę drobnych nacięć, przez które pobiera się tkanki i dokonuje rekonstrukcji.

Bardzo istotną rzeczą jest rehabilitacja – więcej pod linkiem -> http://www.reha-kompleks.pl/rehabilitacja-urologiczna-ginekologiczna/ – po zabiegu, pełny powrót do zdrowia zajmuje bowiem nawet rok czasu, lecz konieczny tu będzie duży wysiłek pacjenta. Jeżeli w czasie rehabilitacji wystąpią jakieś zaniedbania, to może to wszystko dłużej potrwać, a niekiedy kolano może nie odzyskać wcześniejszej sprawności.

Nie ma co zwlekać, takie niesamowite okazje należy koniecznie wykorzystać, więc nie czekaj i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę.

Zresztą chirurg ortopeda Kraków, który będzie się opiekował operowanym wszystko powinien dokładnie powiedzieć, i koniecznie trzeba się trzymać jego wskazówek.
Autor