Dbamy o zdrowie i ciało czyli w jaki sposób żyć na co dzień, aby utrzymać zdrowie i dobrze wyglądać.

Każdy marzy o tym, żeby przez wiele lat cieszyć się odpowiednią formą i zdrowiem. Jednak aby tak było, należy bez przerwy dbać o siebie. Niedługi nawet okres zaniedbań w takich sprawach spowodować może różnego rodzaju schorzenia, z jakimi trzeba się będzie do samego końca borykać.

A wiele osób tylko marzy sobie cicho o tym, żeby być zdrowym i sprawnym, a w rzeczywistości robią wszystko, żeby przez przypadek się to nie udało. Bardzo istotne są dwa podstawowe obszary dbania o siebie, to znaczy odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Rzecz jasna nie jest tak, że jeśli ktoś będzie jadł zdrowe rzeczy i regularnie ćwiczył, to będą go omijać wszelkie dolegliwości i schorzenia – tutaj. Jednak przy odpowiednim stylu życia szanse na zachorowanie są mniejsze, a wielu groźnych schorzeń da się wręcz całkowicie unikać. Dlatego też należy o swoje zdrowie zadbać, zwłaszcza że w niejednym przypadku będzie to wymagało tylko niedużych zmian przyzwyczajeń i zmuszenia się do niektórych rzeczy. A zyski z takich zmian z reguły naprawdę wiele dadzą.
widok - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych problemów przy żywieniu jest za duża liczba tłuszczów i słodyczy kosztem warzyw i owoców. Rezultatem tego będzie coraz większa nadwaga, a za nią będą szły różne kłopoty z sercem czy narządem ruchu (cała oferta). Co niebezpieczne, takie kłopoty dotykają coraz częściej dzieci i młodzież. Ogromna liczba słodkich napojów i przekąsek sprawia, że kilogramy szybko rosną, a mogą one niestety być później ciężkie do wyeliminowania. Jednak nieprzypadkowo mawia się, że dla chcącego nic trudnego – jeśli podejmiemy poważne postanowienie o ograniczeniu liczby słonych przekąsek w ciągu doby, to już krótkim czasie nasz organizm zacznie odzwyczajać się od cukru. W końcu, tak cukier, jak sól są substancjami mocno uzależniającymi. W ten sposób już jesteśmy zbudowani, że wszystkie słodkie i słone przekąski działają na nasz układ pokarmowy jak narkotyk, od jakiego trzeba się odzwyczajać.

Dlatego też należy w diecie wyeliminować możliwie wszystkie puste kalorie, a zastąpić je zdrową żywnością, opierającą się na nie przetworzonych produktach, owocach oraz warzywach. Równie ważna dla zdrowego ciała będzie aktywność fizyczna. Ruch przede wszystkim wzmacnia mięśnie, kości i ścięgna, jest również niezwykle przydatny dla płuc oraz sercac. Dzięki temu organizm staje się nie tylko silniejszy, lecz również bardziej odporny na najróżniejsze schorzenia. Poza tym aktywność sportowa jest bardzo skuteczna przy rozmaitych problemach z nadwagą, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim odżywianiem.