Konflikty między tobą a partnerem. W jaki sposób sobie z nimi radzić?

Są hipotetyczne sytuacje, że spotykają się dwie panie, a jedynym tematem ich rozmowy są relacje małżeńskie. Identycznie prezentuje się scena, kiedy ma spotkanie dwóch panów i żalą się na różnorodne związkowe słabostki.

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com
Codziennie na mieście widać dyskutujących ze sobą ludzi, którzy być może właśnie o takich sprawach dyskutują. A jeśli zawierzyć badaniom tego typu rozmów może być nawet ich większa ilość, ponieważ jest coraz więcej rozwodów.okulista więcej na ten temat tutajA może właśnie brakuje takiego typu szczerych rozmów, więc ludzie zbyt szybko decydują się na rozwód? A co jeśli znajomy albo znajoma nie potrafią odpowiednio pomóc? Co powiecie w tym wypadku na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska to wspólna współpraca małżonków nad odbudowaniem lub stworzeniem od nowa zgodnej, zwyczajnej, pewnej i zdrowej relacji. W trakcie tej terapii najważniejsze jest rozumienie najważniejszych przyczyn złych relacji w związku. Równie ważne jest wzbogacenie małżonków (albo partnerów) w konieczne narzędzia, które pomogą rozwikłać stare, jak i aktualne problemy.

psycholog

Źródło: flickr.com

Taka też jest prawda, iż jeden partner chce zacząć terapię choćby zaraz, a drugi nie może się na to zdecydować. Po prostu, nie dostrzega on problemu i nie rozumie dlaczego miałby się decydować na tego typu konsultację. Niekiedy zwycięża także pogląd, że skoro należy pójść do psychologa czy psychiatry, to coś jest z nami nie tak… To oczywista głupota tak myśleć i stereotypy. Co jednakowoż zrobić w tym przypadku? Czy można zacząć terapię par w pojedynkę?

Owszem, możemy, ponieważ warto mieć na uwadze, iż zmiana po jednej ze stron jest w stanie wywołać zmianę też i u drugiego partnera.

Jeżeli zaabsorbował Cię prezentowany na tej stronie artykuł, bez wahania sprawdź ponadto towarzyszące informacje (https://www.zdrowie-legionowo.pl/) – one również są godne polecenia.

Dzieje się to w ten sposób, że jeśli zaczynamy zmieniać sposób postępowania to łamiemy pewien mechanizm, jaki doprowadzał do nieporozumień. Partner wystawiony na taką próbę też zaczyna się powoli zmieniać (Strona główna). To sprawia, że zmienia się nasz sposób reagowania na postępowanie partnera, dzięki czemu on też wprowadza korekty do swojego zachowania. Powolutku, ale jednak zaczyna do niego docierać, iż nie jest on do końca okej. Warto tak więc spróbować choćby od siebie, ponieważ to skutkuje pozytywnie. Może po pewnym czasie nasz partner również będzie chciał skorzystać ze specjalistycznych usług, gdy zacznie do niego dochodzić sygnał wysyłany od nas?