Zdrowe soki to podstawa świetnego samopoczucia

Witaminy to zdrowie – o tym wie raczej każdy, kto dba o formę, czy dobrą sylwetkę. Źródłem witamin są oczywiście warzywa oraz owoce. Prawdziwą mieszanką witamin będzie chociażby sok z karczocha, jaki dostarczy wielu potrzebnych dla organizmu składników. Przykładów jest bardzo dużo. Dość istotną sprawą, o jakiej informują specjaliści od zdrowego odżywiania jest to, by korzystać z owoców sezonowych. Są one bardzo zdrowe, posiadają najmniej chemii oraz różnego typu konserwantów. Dużo lepsza w czerwcu będzie świeża truskawka z rodzimego pola niż pomarańcza, która zostanie przetransportowana z innego kontynentu.

Transport owoców wiąże się bowiem z odpowiednią konserwacją, zastosowaniem rozmaitego typu środków chemicznych. Choć na to także są obejścia, bo suszy się oraz proszkuje owoce. Znana jest choćby guarana w proszku – link.
5 razy więcej zdrowia

Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy informują, że pijąc soki w ogromny sposób oddziałujemy na nasze dobre samopoczucie.

Myślisz, że masz pytania? Więc chcemy zawiadomić Cię, że w każdej sekundzie można do nas pisać. Z przyjemnością odpowiemy na każdą ocenę.

Wspomniany wcześniej sok z karczocha to świetny sposób na wzmocnienie pracy organizmu – czytaj więcej. Z resztą niemalże każdy sok ma takie właściwości. Szczególnie polecane są soki nie z owoców, a z warzyw.

Jeśli potrzebujesz podobnych informacji, co te omówione w niniejszym wpisie, to w artykule (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/brazylia/) zamieszczonym tutaj z pewnością je znajdziesz.

Mają one mniej cukrów, a nierzadko tyle samo, czy nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze zakupując sok w sklepie, czy tworząc swój własny zestaw produktów, z których zrobimy smaczny oraz pożywny sok. Jeżeli szukamy inspiracji, to najlepiej poszukać przepisów na soki online. Znajdują się tam dodatki, które można dorzucić do soku, aby zupełnie zmienić jego smak, czy też podkreślić smak jakiegoś wybranego owocu. Takim składnikiem może być przykładowo mięta, która świetnie współgra z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały zapach.

Każdy z nas winien regularnie spożywać porcję warzyw tudzież owoców. To mówią specjaliści, to wyczytamy w wielu artykułach, czy poradnikach zdrowotnych. Jest to prozdrowotne działanie. Pamiętajmy na co dzień o sokach, czy bezpośrednim jedzeniu warzyw oraz owoców. Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i wszystko będzie tak, jak być powinno. Korzystajmy z tego, że za naszym oknem rośnie w lato tyle smacznych, zdrowych a także pożywnych owoców, czy warzyw.