Uwaga na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na tą dolegliwość około 80 procent Europejczyków, to wiedza o tym, że jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, gdyż przypadłość ta jest niezbyt przyjemna a do tego uprzykrzająca nasze funkcjonowanie. Powoduje podatność na choroby, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i w jaki sposób można z nim walczyć.

sałatka

Autor: Martin Delisle
Źródło: http://www.flickr.com
Zakwaszenie organizmu to nic innego jak zla równowaga kwasowo-zasadowa. Normalne pH w organizmie jest na poziomie 7,35 – 7,45, jest to wartość nieznacznie zasadowa. Problemy zaczynają się, gdy wartość przechyla się w kierunku większej kwasowości.

Przeglądnij naszą stronę. Możesz przeczytać na niej następne ciekawe posty. Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej (https://www.swiatleku.pl/article/bezsennosc-co-to-jest-jak-jej-zapobiegac-i-jak-leczyc) informacji na podobny temat.

Wtedy zaczynają się uwidaczniać problemy. Na zakwaszenie organizmu mają wpływ stres, szybkie tempo życia i za mała aktywność fizyczna. Niestety, przyczyną także jest spożywany pokarm. Dieta bogata w sód, wapń czy potas działają zbawczo na nasze ciało, czyli zasadowo, jednak, gdy w naszej diecie górę bierze fosfor, chlor czy siarka jesteśmy u progu wzrastającego zakwaszenia.

Prace badawcze pokazują, że najbardziej wartościowa dla naszego organizmu wartość to 80 procent do 20 procent na korzyść pożywienia zasadowego. Wszytko jasne, ale jak to zrobić? Wystrzegajmy się tak zwanych pokarmów wysokoprzetworzonych, nie spożywajmy sporych ilości mięsa, kawy, mocnej herbaty oraz napojów alkoholowych. Bardzo ważne też jest, aby nawadniać nasz organizm.

brzoskwinia

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że zakwaszenie organizmu to same problemy. Wpływ na autonomiczny układ nerwowy jest ogromnie negatywny, gdyż oddziałuje on na pracę serca, trawienie, sen czy oddychanie. Pierwsze sygnały, które powinny dać nam do myślenia, to wzdęcia, zgaga, zmęczenie, bóle głowy (również migrenowe), wyczerpanie czy wysypki skórne. Jeśli zbagatelizujemy te początkowe symptomy dalej już może być tylko gorzej, ponieważ zakwaszenie osłabia organizm, który staje się wrażliwy na nastepne, bardziej poważne choroby.

Naprawdę, nie warto ulegać tej dolegliwości, szczególnie, iż nie jest dla nas ostatecznym wyrokiem.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na ofertę (http://www.prolab.torun.pl/oferta/dygestorium-laboratoryjne), która na pewno okaże Ci się emocjonująca. Dotyczy ona pokrewnej tematyki.

Odpowiednim postanowieniem, pracą nad własną kondycją, zmianą nawyków żywieniowych (sprawdź przepisy), możemy dużo wskórać. Identycznie, jak zmagania się z samym sobą w innych dolegliwościach, wszystko zapowiada się nieciekawie, jednak w momencie gdy zdamy sobie sprawę, że to od nas w ostateczności zależą ewentualne rezultaty, to pojawia się zielone światło, warto wtedy ruszyć z miejsca i dokonać zmiany.