Jak stosować lampę do fototerapii?

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów wspierających leczenie depresji. Jeśli martwi nas nieustanny strach, nerwowość, wahania nastroju, przesadne zmęczenie, przygnębienie i ogólna bierność, przypuszczalnie my również cierpimy na depresję sezonową powiązaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim wypadku warto jest zainwestować w lampę do fototerapii i zacząć seanse, by szybko wrócić do świetnej formy.

Jak stosować lampę?

fototerapia

Nade wszystko trzeba rozpocząć od tego, iż sesje powinny być rozpoczęte jeszcze przed zauważeniem pierwszych symptomów depresji, jeżeli wiemy, że powyższa przypadłość nas dotyczy. Dobrze jest wystartować z fototerapią od chwili, gdy wieczory robią się coraz dłuższe, a dziennego światła coraz bardziej zaczyna brakować. Trzeba robić przynajmniej trzy zabiegi w tygodniu, by efekty były faktycznie zauważalne. Terapię można przeprowadzać przez cały okres jesieni i zimy. Jedna sesja powinna trwać choć pół godziny, zaś maksymalny czas to ok. dwie godziny. Dłuższe naświetlanie nie polepszy rezultatów, ale nie należy też obawiać się niesprzyjającego oddziaływania lampy .

LampaLampa więcej na do fototerapii jest oczywiście bezpieczna i nie może powodować oparzeń. W których godzinach wykonywać fototerapię? Najbardziej odpowiednie są godziny poranne jak również wczesny wieczór.

fototerapia

Podczas sesji nie musimy patrzeć na źródło światła, zaś im bliżej twarzy trzymamy lampę, tym krótsze wykonujemy naświetlanie. Światło powinno padać na nas odrobinę z góry. W czasie fototerapii możemy zająć się własnymi zajęciami, np. obejrzeć telewizję albo poczytać. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku dniach, jednak niestety zdarzają się osoby, którym fototerapia nie pomaga. Wtedy dobrze jest zmienić kąt nachylenia światła, odległość albo zwiększyć czas trwania seansu i sprawdzić czy przyniosło to oczekiwane rezultaty.

Na koniec należy zaznaczyć, że fototerapia pomaga wyeliminować również wiele innych problemów, nie tylko depresję zimową (nawet pomocna strona, warto zajrzeć). Coraz częściej używa się jej w razie chorób skórnych, nadwagi, zespołu napięcia przedmiesiączkowego czy niedomagań powiązanych z menopauzą. Terapia światłem może spowodować rewelacyjne rezultaty także w niniejszych schorzeniach.

Jeżeli przedkładana tu problematyka to Twój konik – wyraź opinię na jej temat. Twój komentarz bez wątpienia dla autora się będzie liczyć.

Warto jest przekonać się czy jesteśmy podatni na jej oddziaływanie i znowu czerpać radość z życia.