Perfekcyjne nakrycie do stołu – która zastawa jest najlepsza?

Każda gospodyni chce olśnić swoich gości. Można to wykonać na kilka sposobów – jednym z nich jest odnalezienie perfekcyjnej zastawy stołowej.
Wszystko posiada swoje trendy, również talerze, miseczki i zestaw noży.

sklepy oferują nam wiele wzorów i form – nic zatem zaskakującego, że często mamy problem, co kupić. Ostatnio coraz modniejsze stają się na przykład talerze kwadratowe-talerze kwadratowe. Tego typu talerze są bardzo oryginalne i wspaniale wyglądają na stole, szczególnie obok gustownych elementów.
pediatra

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę talerze, szczególnie te obiadowe, to bardzo istotny element nakrycia. Pełni on kilka ról. Talerze sprawiają, że korzysta nam się z nich wygodnie albo też nie. To one odpowiadają za wzrokowy odbiór całości zastawy. Co więcej, talerze kwadratowe będą również wpływać na to ile zjemy – im zgrabniejszy talerz, tym skromniejsza ilość jedzenia się na nim pomieści. Warto też zwracać uwagę na tworzywo, z jakiego elementy zastawy zostały wyprodukowane. Im będzie solidniejszy, tym dłużej będzie można użytkować tą elegancką zastawą.
Kształt to nie jedyny element, na który powinno się zwracać uwagę podczas wyboru nakrycia. Ważny jest dodatkowo kolor – często to on przesądza o naszym nastroju przy posiłku i apetycie. Białe talerze kwadratowe są najbardziej klasyczne, to również tyczy się koloru czarnego. Takie kolory pasują do wszystkiego, można ich używać podczas zwykłego obiadu, ale także w czasie ważnej i eleganckiej kolacji. Coraz częściej jednak kobiety decydują się na inne barwy, by dodać swojej kuchni nieco więcej barw.
Jeżeli chodzi o tworzywo, najlepiej wybierać talerze wykonane z ceramiki albo szkła. To w największym stopniu luksusowe talerze, są także odporne na zniszczenia oraz zadrapania. Dostępne są również talerze (dalsze informacje) wyprodukowane z tworzyw sztucznych, jednakże nie robią one tak dobrego wrażenia jak wykonane z ceramiki.
Do zastawy wybierz też pasujący zestaw noży,przeczytaj na stronie by uzupełnić całość.
Talerze, zwłaszcza te eleganckie, to czasami dość duży wydatek. Warto jednak mieć choć jeden elegancki komplet stołowej zastawy, żeby być przygotowanym na wszelkie niespodziewane święta.