Jeśli znudziła nam się ‚mała czarna’ o poranku, to z pewnością odnajdziemy wiele napojów, które ją z łatwością zastąpią

W przeszłości najpowszechniejszym napojem na udany początek dnia była mocna kawa. Aktualnie bardzo często zastępujemy ją rozmaitymi specyfikami, które także posiadają własności pobudzające i są wyjątkowo zdrowe.

Od paru lat niezwykle modna stała się tzw. zielona kawa. Jest to zwykła kawa, która nie była poddana paleniu. Jest więc ona organicznym oraz ekologicznym napojem. Mnóstwo klientów uważa, że posiada ona również właściwości odchudzające – . Warto jednak mieć w pamięci, iż magiczne preparaty nie istnieją. Jeśli nawet zielona kawa (spróbuj kaw producenta Zavida) przyspiesza metabolizm, to nie sprawi ona, iż nieoczekiwanie uzyskamy idealną sylwetkę. Potrzebna jest jeszcze prawidłowa dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Zielona kawa (sprawdź nasz newsletter skorzystaj z oferty na serwis ekspresów do kawy wrocław) jest więc odpowiednia tylko wtedy, jeśli pasuje nam jej smak.

Autor: Bruno Roots
Jeszcze jedną niezwykle popularną substancją, która zastępuje kawę jest guarana. Ta południowoamerykańska roślina zawiera ponoć więcej kofeiny aniżeli ziarna kawy oraz nie powoduje nerwowości. Przeważnie stosuje się ją w przypadku zmęczenia fizycznego oraz umysłowego – czytaj więcej. Wiele osób uważa, że jest świetna także na migreny i dolegliwości krążeniowe. Nie każdy wie, lecz guarana bywa też używana do produkcji specjalnego typu piwa i chleba. Znajdziemy ją w wielu drinkach energetycznych. Można ją również zażywać jako suplement diety oraz jako specyfik wspomagający odchudzanie. Nie można jednak przekraczać zalecanych dawek dobowych.

Jeśli więc ’mała czarna’ trochę nam spowszedniała lub chcemy popróbować czegoś nowego, to bez problemu odnajdziemy najróżniejsze napoje, które nam ją zastąpią i będą świetnie smakowały.