Za dużo makijażu?

Wielu facetów obecnie uważa, że panie używają zbyt dużej ilości kosmetyków. Piszemy tu o takich zauważalnych składnikach makijażu, jak chociażby zbyt wyzywające cienie do powiek. Niestety, niewiasty zwykle zapominają, że największe piękno kryje się w naturalności. Źródłem takiego zjawiska jest to, że teraz większość fotografii aktorek jest dopieszczana w programach komputerowych.

Autor: Belenda Eco Care

Niewiastom wydaje się, że kobiety z pierwszych stron gazet są absolutnie idealne, żadnej skazy na ciele, żadnych krostek (dolce gabbana damskie). A to nieprawda, to kobiety jak reszta świata. Można postawić stwierdzenie, że retuszowanie fotek oraz ostry makijaż to są dwa największe kłamstwa obecnym świecie.

Jednak nie można za bardzo demonizować kobiecych kosmetyków. Efektywne kosmetyki, takie jak krem przeciwzmarszczkowy, pozwalają na zakonserwowanie piękna nawet w późnym wieku. Mężczyźni powinni to docenić, bo najczęstszą motywacją, jaką wykazują panie stosujące takie kosmetyki jak, krem pod oczy, jest radość partnera. Warto podkreślić, że bogato genetycznie obdarzone panie mogą prezentować się świetnie nawet bez tego typu poprawiaczy (polecam laura biagiotti uomo), ale to tylko niewielki procent populacji.

Tak samo użyteczne okazują się kosmetyki do opalania. Nie czarujmy się, opalanie się jest złe dla skóry człowieka. Z tego powodu każda kobieta, która z jakiegoś powodu lubi smażyć się na słońcu, powinna nakładać specjalne kremy. Promieniowanie jest niebezpieczne dla skóry i powoduje, że traci ona wilgoć i starzeje się prędzej niż u tych kobiet, które nie korzystają z solariów. Oprócz tego systematyczne wystawianie się na słońce jest powodem śmiertelnego raka skóry.

Zupełnie zbędne są za to kosmetyki wyszczuplające. Ich efektywność to raczej kwestia jedynie sprytnego marketingu. Drogie panie, zawsze pamiętajcie, że trasa do atrakcyjnej sylwetki prowadzi przez wiele cierni. Tu fundamentalne znaczenie mają jadłospis i aktywność fizyczna. Żaden preparat nie zniszczy oponki po regularnym używaniu.