Na czym polega lifting twarzy? Czy każdy może poddać się temu zabiegowi? O czym pamiętać?

Z pewnością każdy z nas pragnąłby cieszyć się cudownym i młodym wyglądem przez cały czas, jednak z upływem czasu nasze ciało oraz rysy twarzy ulegają zmianie, więc dostrzegalne są oznaki starości. Niestety, skóra nie jest taka jędrna, wiotczeje i opada, na twarzy natomiast pojawiają się zmarszczki. To nie tylko skutki upływu czasu, lecz również stresu. Jak zależy nam na znacznej zmianie naszego wyglądu, tak więc lifting twarzy jest w stanie faktycznie być pomocny.

nici liftujące katowice

Autor: Zenspa1
Źródło: http://www.flickr.com
To zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej, opadającej i marszczącej się skóry twarzy, a także szyi. Zobacz w tym miejscu Dzięki temu skóra zostaje naciągnięta, zmarszczki zaś są bardziej gładkie i mniej dostrzegalne. Taka operacja trwa bardzo często od 1,5 do 6 godzin. Cięcie wykonuje się od okolicy skroni, dokładnie wzdłuż przedniego brzegu małżowiny usznej, następnie za płat ucha i przechodzi w tył we włosy. Jeżeli operowana jest również szyja, to małe nacięcia robione są też pod brodą. Nadmiar skóry jest usunięty, a później chirurg wprowadza dren, który służy do odprowadzania płynów, które byłyby w stanie zgromadzić się pod skórą tak więc przeszkadzać w gojeniu się ran. Zabieg wykonuje się najbardziej często w znieczuleniu ogólnym.

Lifting twarzy przeprowadzany jest jednocześnie u kobiet, jak i ale i mężczyzn. Osoba, jaka poddaje się zabiegowi powinna być zdrowa fizycznie i psychicznie. Takie operacje wykonywane są najbardziej często u osób w wieku od 40 do 60 lat. Lifting twarzy może być jednak stosowany u młodszych pacjentów, których skóra nie jest w zbyt odpowiedniej kondycji, natomiast oznaki starzenia zjawiły się wcześniej niż to najbardziej często się dzieje. Jednocześnie osoby po sześćdziesiątce mogą poddać się temu zabiegowi, o ile oczywiście pozwoli na to ich zdrowie. Po zabiegu pacjent pozostaje w klinice jedną albo dwie doby. Po tym czasie zostają zlikwidowane wprowadzone we wcześniejszym czasie pod skórę dreny. Bandaże zostają zdjęte między trzecim a piątym dniem po zabiegu. Jak wykorzystywane były nierozpuszczalne szwy to tego rodzaju wycięcie wykonuje się po około 7 dniach.

Rekonwalescencja powinna potrwać mniej więcej dwa tygodnie, w tym okresie powinniśmy unikać zbyt dużego wysiłku fizycznego. Każda z klinik musi skorzystać z jak najlepszych produktów, na szczęście dużo jest miejsc, w których jesteśmy w stanie kupić różne niezbędne przedmioty i środki do liftingu, typu nici liftujące Katowice. Oni są najlepsi