Jak powinien wyglądać ktoś kto przynależy do niezależnej grupy społecznej? Poznaj jakie noszą ubrania i tatuaże

Subkultury są grupami społecznymi, manifestującymi swoją inność w odniesieniu do ogółu społeczeństwa. Aktualnie definicje oraz zakresy oddziaływania danych grup się rozmywają; ich największa popularność miała miejsce w drugiej połowie dwudziestego wieku. Każda z subkultur posiada swoją odrębną ideologię, od której ludzie należący do subkultury uzależniają swój styl życia. Oprócz tego większa część z nich dostosowuje swój wygląd zewnętrzny do konkretnego modelu, charakterystycznego dla konkretnej subkultury.

W większości przypadków duże znaczenie odgrywa także muzyka. W kwestii wyglądu zewnętrznego jednak również zazwyczaj nie ma określonych jednolitych reguł. Tak więc nie każdy łysy mężczyzna, ubrany w bojówki wojskowe i ciężkie buty, musi być skinheadem, czy też się za takiego uważać.

Ciało i włosy

Powszechnie przyjęte jest, że reprezentanci konkretnej grupy najczęściej są identyfikowani po tym, jakie włosy posiadają. I tak wspomnieni skinheadzi będą zawsze łysi, metale to posiadacze długich włosów, rastafarianie mają dready. W czasach rozkwitu subkultury punków rozpoznawalnym i nierzadko widywanym elementem były kolorowe irokezy na głowach i inne zwracające uwagę fryzury. Noszone były przez przedstawicieli obu płci.

Ślady tej mody można obserwować również dziś, jednak niezbyt często, a ślady po minionej świetności widać w filmach czy teledyskach z tamtego okresu. Oprócz fryzury znaczącym elementem są również wszelkiego typu modyfikacje ciała w formie piercingu i tatuaży.

Zainteresowała Cię tamta informacja? Jeżeli masz ochotę zobaczyć więcej, sprawdź na stronie (https://lovet.pl/) inne informacje, one również będą na ten temat.

Skórzane szelki

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

W dzisiejszych czasach można zauważyć powstanie czegoś w rodzaju subkultury, zbierającej ludzi zainteresowanych modyfikacjami ciała i poddających się rozmaitym tego typu operacjom.

Ubiór

Równie istotnym elementem jest odzież. Częścią ideologii punk było niezwracanie uwagi na to, co się nosi. Hippisi nosili zwiewne, wielobarwne ubrania. Skinheadzi posiadają swoisty „uniform”, który tworzą takie elementy jak szelki, kurtka (modne kurtki zimowe damskie) harrington, buty martensy i szerokie spodnie. Każdy z elementów ubrania miał swoje znaczenie, był częścią ideologii. Ciężkie buty są zresztą przynależne dla wielu grup – metali, punków i skinheadów. Analogicznie rzecz ma się z wszelkimi elementami wojskowymi w rodzaju multi camo. Tego typu dodatki oferowane są w demobilach i e-shop’ach z odzieżą wojskową.