Pocenie się jest normalną sprawą dla każdego organizmu. Zatem nie powinniśmy się tym zbytnio martwić, jeżeli zdarza nam się to nieczęsto

Pot jest niezbędny każdemu z nas. Bez potu bylibyśmy bezbronni wobec wielu bakterii. Toteż stanowi on pewną fizjologiczną warstwę ochronną.

Jednak jeśli pocimy się nazbyt obficie, to na pewno będzie to miało negatywny wpływ na nasze morale – kiepsko czujemy się w obecności obcych osób, krępujemy się nadmiernej potliwości. Trzeba wówczas podumać nad powodami owej sytuacji.
Sprawa nadpotliwości nie dotyczy nazbyt dużej grupy osób. Szacuje się, że jest to około 1% ogółu. To co nierzadko wydaje nam się być nadpotliwością zwykle jest reakcją na nerwy, pogodę lub ostre potrawy w restauracji. Jednakże Ci, których naprawdę spotyka ten kłopot, muszą pomyśleć się nad leczeniem. Czasami trzeba także zrozumieć powód takiego stanu. Często bywają to schorzenia takie jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, infekcje, zatrucia czy nowotwory – więcej.

Krem nawilżający

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic
Jeżeli jesteś mieszkanką Dolnego Śląska i ciekawi Cię leczenie nadpotliwości Wrocław posiada bardzo dobre kliniki, gdzie stacjonują specjaliści w tej dziedzinie. Na ustalonym spotkaniu z pewnością będziesz szczegółowo wypytany o sytuacje, w których się pocisz. Po ustaleniu faktów doktor przystąpi do stosownego leczenia. Może zaproponować zmianę stylu życia, kremy albo nawet terapię z użyciem toksyny botulinowej – Dermamed.

Bazuje ona na przyblokowaniu nerwów pobudzających gruczoły potowe przy pomocy malutkiej igły. Wynik jest niezwykły i jest widoczny nawet przez prawie rok.