Czego nie może braknąć w domowej apteczce ? W jaki sposób różni się ona w poszczególnych domach?

Domowa apteczka w każdym domu będzie wyglądać inaczej. Niby istnieją pewne rzeczy podstawowe, które powinna ona zawierać, jednak takiej apteczki skład ostateczny będzie zależeć również od dolegliwości oraz chorób domowników.

Visiofocus 06400

Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com

Co na pewno powinno się w niej odnaleźć ?
Konieczne są różnorakiego rodzaju plastry oraz bandaże oraz specyfik służący do odkażania zranień. Na pewno w apteczce powinien się znajdować przyrząd do mierzenia temperatury ciała. Dziś na rynku mamy już termometry wyjątkowo szybkie i wygodne, jak na przykład Visiofocus 06400 (polecamy ). Taki termometr bezdotykowy, więc zmierzy ciepłotę ciała bez żadnego kontaktu ze skórą. Kolejną rzeczą będzie jakiś środek na ból. Powinno być ich ich nawet parę każdy z różnymi składnikami, w zależności od tego, co tolerują domownicy. Nie można też zapomnieć o podstawowych lekach na przeziębienie (polecamy również ). Jedni wolą łykać aspirynę a inni zaś stosować medykamenty w saszetkach do rozpuszczenia w ciepłej wodzie.
Kolejną rzeczą są różnego rodzaju witaminy oraz dodatki do diety. Tu również wiele zależy od stanu zdrowia naszej rodziny. Jednakże z pewnością nie może zabraknąć witaminy C i magnezu z witaminą B6 na przykład Promag B6 Optimal (polecamy ). Bywa, że przydaje się także pełen zestaw witamin dostępny pod postacią pastylek, a zdarza się, że stosujemy również wapno. Jest tego bardzo dużo i zależne jest tak naprawdę od zapotrzebowania organizmu na wspomniane dodatkowe dodatki. Autor – apteka (szerzej tu: http://aptekazawiszy.pl/prostalong-complex-90-kapsulek.html) hibiskus

Nie wolno zapominać również o lekach i suplementach, które stosuje się w określonych chorobach jak Detramax na hemoroidy (więcej na ) czy środek na zgagę. Do tego dochodzą także leki przyjmowane poprzez domowników na stałe (polecamy też ). Jak więc widać, nasza apteczka może być całkiem sporych rozmiarów.