Broda- atrybut atrakcyjnego mężczyzny. W jaki sposób o nią zadbać oraz jakie kosmetyki stosować, żeby dobrze się prezentowała?

Dobrze przystrzyżony zarost może być niezwykle męski i atrakcyjny. Coraz częściej mężczyźni decydują się na efektowną brodę, nierzadko w towarzystwie wąsów, które sprawiają, iż wyglądają bardziej elegancko a także bardzo męsko. Ta część naszego ciała niekiedy wymaga specjalnej pielęgnacji.

golenie maszynką

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Najchętniej stosowanym sposobem na usuwanie zarostu jest maszynka jednorazowa. Tego rodzaju rozwiązanie nie zawsze jednak sprawdza się, gdy mamy dłuższą brodę albo potrzebujemy dokładnego golenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla panów mających brodę może być golarka z trymerem, dzięki której przyciąć w odpowiedni sposób zarost, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Bardzo przydatne mogą być również ostre nożyczki, którymi możemy przyciąć niepożądane kosmyki. Jeśli nasz zarost częściowo wymaga zupełnego wygolenia warto zakupić pędzel do golenia Zestaw (sprawdź na tej stronie), którego składnikami są pędzel oraz krem do golenia mogą sprawić, że nawet najtwardszy zarost nie sprawi nam problemu. Najlepiej zainwestować w pędzel z naturalnego włosia przykładowo pędzel Badger, by nie podrażniać skóry.

Przed podjęciem decyzji o zapuszczaniu brody trzeba dopasować ją do kształtu swojej twarzy. Nie każdy będzie dobrze wyglądał na przykład z kilkudniowym zarostem albo kozią bródką. O brodę, tak samo jak o włosy na głowie trzeba zadbać, używając odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki do brody to przykładowo woski oraz olejki czy też balsamy . Woskiem możemy nadać wymarzony kształt, na przykład naszym wąsom, aby były odrobinę podkręconeoraz zachowały swój kształt przez długi czas.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na prezentowany w tym artykule temat, to sprawdź w tym miejscu śmiało uzupełniające informacje.

Olejki oraz balsamy służą do delikatnego nabłyszczania włosów, by wyglądały jeszcze lepiej. Poszukując tego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji zarostu warto wybierać firmy, które specjalizują się stricte w kosmetykach dla mężczyzn.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Zadbana tudzież męska broda może zachwycić zarówno mężczyzn jak i kobiety. Warto jednak odpowiednio dobrać ją do kształtu twarzy jak również dbać o nią, by zachowywała upragniony kształt. Dzięki dobrej pielęgnacji będziemy mogli cieszyć się atrakcyjnym oraz niezwykle eleganckim wyglądem w każdej sytuacji, właśnie za zasługą brody.