Jakie modele torebek musi mieć w swoich zbiorach prawdziwa kobieta? Sprawdzamy!

Każda elegancka kobieta chciałaby mieć kolekcję toreb na każdą okazję. Bardzo prosto i czasami niewielkim nakładem finansowym możemy zebrać pokaźną kolekcję, która doda każdej kreacji luksusu i klasy, a czasami trochę go ożywi lub zmieni jego styl. Od czego zacząć tworzenie własnej kolekcji?

Czy w pierwszej kolejności trzeba zrobić nalot na sklep z torebkami? Absolutnie nie. Przede wszystkim warto skrupulatnie przejrzeć to, co mamy w swoich zbiorach, dokładnie obejrzeć każdą torbę, odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest na tyle fajna, iż może pozostać w naszej kolekcji – . Drugi krok to przemyślenie, na jakie okazje najczęściej potrzebujemy torebek. Oczywiście na pewno wyszczególnimy torebki na co dzień i torby na specjalne wyjścia. Na co dzień świetnie sprawdzają się listonoszki skórzane i torby w których pomieszczą się dokumenty w formacie A4.

torebki

Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo

Można mieć dwie lub trzy pakowne torby i nosić je wymiennie. To korzystne rozwiązanie, bo nie tylko torebki będą pasowały do wszystkich codziennych stylizacji i wszystkich pór roku, ale też będą długo wyglądać jak nowe. Listonoszki skórzane mają też trochę mniejsze rozmiary, wtedy nie ma problemu, by wybierać je na zakupy czy spacery, gdy nie potrzebujemy mieć przy sobie zbyt wielu rzeczy, a do tego zależy nam na tym, aby mieć wolne ręce – sprawdź najmodniejsze torebki w tym sezonie.

Listonoszki mogą być zrobione z jednego rodzaju skóry czy skaju lub kilku – warto mieć w swojej garderobie chociaż jedno ciekawe połączenie barw, żeby zestawić taką torbę z jednokolorowym czy dość stonowanym ubiorem. Świetnie spisują się też torebki-worki – można wrzucić je na plecy i mieć swobodne ręce. Na wyjątkowe wyjście, jakie nie wymaga od nas wieczorowego ubrania, lecz chcemy ubrać się na nie inaczej niż zwykle, sprawdzą się małe kuferki. Najczęściej są na krótkiej rączce, bez paska na ramię. Do wieczorowej sukni pasują kopertówki i urocze torebeczki na łańcuszku.

Dobrze jest mieć jeden ulubiony sklep z torebkami, w którym obsługa zaufa nam i pozwoli przemyśleć zakup w domowym zaciszu, przymierzyć torbę do ulubionych ubrań i dopiero wtedy zdecydować, czy dana torebka poszerzy zebraną wcześniej kolekcję. Warto również poszukać czegoś ciekawego w lumpeksach, nigdy nie wiemy, jakie egzemplarze upolujemy.