Typowy męski strój na co dzień, czyli o gustach niewyróżniającego się Polaka

Chociaż panowie nieczęsto śledzą obowiązujące trendy w modzie, to tak czy inaczej muszą kiedyś przecież wybrać się na zakupy do centrum handlowego albo po prostu na bazar. Ci trzydziestolatkowie, którzy zaopatrują się w bezrękawniki i jeansy tylko jeden albo dwa razy w roku mogą bez obaw zamówić firmowe ubrania. Lepszy gatunkowo materiał będzie dłużej służył, a i fason przeważnie o wiele łatwiej dopasować do danej sylwetki.

elegancko ubrany mężczyzna

Autor: Bharat Rawail
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, aby umieć dobrze dobrać ubiór do okoliczności – nawet najładniejszy garnitur nie będzie doskonałym strojem, jeżeli jego właściciel akurat idzie na spacer do parku lub do sąsiada na grilla. W tym przypadku o dużo lepszym rozwiązaniem będzie włożenie jasnoniebieskich jeansów, kraciastej koszuli albo najzwyklejszego białego podkoszulka z ciekawą ilustracją. Do tak skomponowanego ubioru bardzo dobrze pasuje obuwie (sneakers buty) sportowe, a dodatkowo jest ono bardzo wygodne, co rzecz jasna nie jest bez jakiegokolwiek znaczenia – jak się ubrać na motocykl. Zwykło się twierdzić, że spędzanie niedzielnego popołudnia w domu, na przykład na kanapie przed telewizorem, nie wymaga zbyt gustownego ubioru. Dlatego wygląd typowego faceta pozostawia niestety dużo do życzenia. Czasem kobiety usilnie namawiają swoich partnerów, żeby ci wymienili stare rozciągnięte i wyblakłe t-shirty na nowe, a sfatygowane dżinsy na wygodne spodnie dresowe. Poza tym przydatne są także koszule flanelowe – zwłaszcza późną jesienią, kiedy trzeba pójść do kotłowni lub do garażu cieplejsza odzież jest na wagę złota. Mniej bądź bardziej efektowny strój uzupełniają niezwykle praktyczne bluzy z kapturem, a także wygodne buty, najlepiej na rzepy.

moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Omawiając temat mody męskiej należy obligatoryjnie nadmienić o tych najmniejszych, lecz i tak samo ważnych częściach garderoby – jaki strój sportowy dobrze wygląda. Zacznijmy od skarpet, które do niedawna w zasadzie były dostępne tylko w paru ciemnych kolorach – z kolei teraz wielką furorę robią różnokolorowe skarpety z intrygującymi wzorkami. Identycznie sprawa się ma z bielizną – śmieszne, a niekiedy i lekko frywolne grafiki i teksty są w stanie rozśmieszyć najbardziej poważnego mężczyznę. Tak skarpetki, jak i slipy trzeba systematycznie wymieniać, ponieważ akurat te części garderoby zużywają się bardzo szybko. Zestaw tych najmniejszych ubrań zamykają sezonowe dodatki: ciepłe rękawiczki, polarowe czapki, granatowe szaliki lub czapki bejsbolówki.